. 27 مرکز متخلف درمانی در گیلان پلمب شد
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
۲۷ مرکز متخلف درمانی در گیلان پلمب شد

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ و به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان ؛ طی این مدت بیش از ۶۰۰ بازدید نظارتی انجام شده که بی شک با افزایش نظارت ها و شناسایی نقاط ضعف، می توان شاهد ارتقای کیفیت مراقبت های سلامت در استان بود.
بنا به این گزارش، در این راستا، سامانه ۱۹۰ آماده دریافت نظرات و پیشنهادات شهروندان در خصوص نحوه ارائه خدمات بهداشتی – درمانی در استان گیلان است.
تیم نظارتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در چند روز گذشته با حضور در مرکز درمانی پورسینا و ۱۷ شهریور رشت، ضمن پایش نحوه خدمت رسانی در این مراکز ، به بررسی میزان آمادگی مراکز درمانی گیلان در تعطیلات پرداختند و در این بازدیدها، تامین دارو و تجهیزات مورد نیاز، لوازم مصرفی بیماران به ویژه در بخش اورژانس و بخش های ویژه، وجود البسه مورد نیاز بیماران با توجه به کاهش دمای هوا، بررسی میزان رضایتمندی کارکنان و بیماران از نحوه ارائه خدمات در دانشگاه، شناسایی مسایل و نیازمندی های مراکز درمانی در ایام تعطیل، مدیریت مراکز برای کاهش زمان انتظار برای ارائه خدمات به بیماران مورد توجه و ایجاد ساز و کار مناسب برای بهبود ارائه خدمات درمانی در استان، در دستور کار قرار گرفت.
بر اساس گزارش دیگری از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان، معاون اجتماعی این دانشگاه از تربیت مددکار حرفه ای سالمندان در این استان خبر داد.
علی داوودی افزود: در راستای اجتماعی شدن سلامت و استقرار پروژه نشاس (نظام شبکه اجتماعی سلامت) در استان گیلان تمامی افرادی که به عنوان مددکار در منازل به سالمندان خدمات ارائه می دهند، باید آموزش های لازم و متناسب با گیرندگان این نوع خدمات را فرا گرفته باشند.
وی با اشاره به برنامه مشترک کمیته امداد امام خمینی (ره) و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان برای تربیت یک هزار مددجو داوطلب و نگهداری و مراقبت از سالمندان در منازل شخصی اظهار داشت: این افراد باید دوره ۵۰ ساعت آموزش شامل شناخت اولیه بیماری ها، تروماهای سالمندان، آشنایی اولیه با داروهای شایع در سالمندان، آشنایی با سیستم درمانی و غیره را بگذرانند تا گواهی لازم را دریافت کنند.
وی خاطر نشان کرد: در زمان حاضر بیش از ۱۳ درصد جمعیت گیلان بالای ۶۰ سال است و روند پیر شدن استان نیز به سرعت درحال وقوع است.
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان همچنین از تدوین برنامه جامع آموزشی مددکاری حرفه ای سالمندان برای سایر گروه های هدف در استان خبر داد.

true
false
false
true

false