20 درصد علت مرگ در جامعه بر اثر فشار خون بالاست
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۲۳ آذر - ۱۳۹۸  
true
true
۲۰ درصد علت مرگ در جامعه بر اثر فشار خون بالاست

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ علی داوودی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح مرکز خدمات سلامت جامع بهداشتی غازیان بندرانزلی اظهار کرد: با توجه به تغییر شیوه زندگی، ابتلا به بیماری فشار خون در کشور افزایش یافته است.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی وزارت بهداشت در گیلان همزمان با سراسر کشور از ۲۷ اردیبهشت ماه طرح ملی پیشگیری از فشار خون در سراسر کشور و برای همه اقشار جامعه اجرا می شود.
داوودی با بیان اینکه ۲۰ درصد از علت مرگ در جامعه بر اثر ابتلای افراد به فشار خون بالاست تاکید کرد: باید با انجام برنامه های لازم در خصوص پیشگیری و آموزش های مرتبط برای انجام خود مراقبتی و پرهیز از خوددرمانی ، میزان ابتلا به فشار خون را که به مرگ خاموش معروف است، کاهش دهیم.
وی با اشاره به اینکه پوشش خدمات نظام شبکه بهداشت در بندرانزلی کامل است گفت: طرح تحول سلامت که در دولت تدبیر و امید اجرایی شده تا کنون خدمات چشمگیری را در راستای توسعه مراکز خدمات سلامت به مردم ارائه داده است.. 
داوودی با اشاره به اینکه خدمات سلامت شهری غیر فعال تر از خدمات نقاط روستایی است تاکید کرد: بهورزان روستاها تمامی اطلاعات مربوط به خانواده های روستاییان را به صورت بانک اطلاعاتی در اختیار دارند در حالیکه در شهرها باید منتظر حضور شهروندان در مراکز خدمات سلامت باشیم.
در ادامه این مراسم فرماندار شهرستان انزلی با اظهار تشکر از همه کسانی که نقشی در توسعه خدمات‌رسانی به مردم انزلی دارند گفت: افتتاح چنین مرکزی برای خدمات رسانی در راستای سلامت شهروندان با اعتبار حدود ۶۵۰ میلیون تومان در دورانی که دولت به شدت با کمبود اعتبارات مواجه است کار بزرگی است.
اسماعیل حیدری آزاد افزود: افتتاح این مرکز خدمات جامع سلامت شهری موجبات خدمات رسانی به ۲۴ هزار نفر از شهروندان بندرانزلی را فراهم می سازد.
فرماندار تاکید کرد: با تدابیر دولت تدبیر و امید شاهد آنیم که در بندرانزلی پوشش نظام شبکه بهداشت کامل بوده و طرح تحول سلامت به خوبی در انزلی اجرا شده است.

مرکز خدمات سلامت جامع شهری دکتر محمود رفعتی در منطقه غازیان بندرانزلی در زمینی به مساحت ۹۰۳ متر مربع و با زیربنای ۴۷۵ متر در دو طبقه و با اعتبار حدود ۶۵۰ میلیون تومان امروز افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

true
true
false
true

false