۹۰ درصد مطالبات چایکاران گیلان و مازندران پرداخت شده است
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  دوشنبه - ۲۹ دی - ۱۳۹۹  
true
true
۹۰ درصد مطالبات چایکاران گیلان و مازندران پرداخت شده است

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ حبیب جهانساز با بیان اینکه تسهیلات به زراعی باغ های چای شامل هرس بوته ها، وجین علف های هرز و کودپاشی با سود ۴ درصد پرداخت می شود، خاطر نشان کرد: به منظور احیای باغات چای به ازای هر هکتار ۱۵۰ میلیون ریال، هرس کف بر ۱۰۰ میلیون ریال و هرس کمربر ۵۰ میلیون ریال پرداخت می شود.

وی افزود : چایکاران و صاحبان کارخانجات چای برای تشکیل پرونده و دریافت این تسهیلات به اداره چای شهرستان محل سکونت خود مراجعه کنند.

رئیس سازمان چای با بیان اینکه دولت ۸۵ درصد هزینه سامانه آبیاری تحت فشار را به صورت بلاعوض به چایکاران پرداخت می کند، گفت: چایکاران دارای مجوز پروانه بهره برداری امکان بهره مندی از این تسهیلات بلاعوض را دارند.

حبیب جهانساز همچنین به اتمام فصل برداشت چای در کشور اشاره کرد و گفت: در سال جاری حدود ۱۳۳ هزار تن برگ سبز چای درجه یک و دو از کشاورزان چایکار استانهای گیلان و مازندران بصورت تضمینی خریداری شده است که از این میزان ۶۱ هزار و ۱۸۰ تن درجه یک (۴۶ درصد) و ۷۱ هزار و ۸۲۰ تن درجه دو (۵۴ درصد) بود.

وی افزود: از این مقدار برگ سبز چای ۲۹ هزار و ۸۸۰ تن چای خشک استحصال شد که در مقایسه با پارسال ۵ درصد افزایش داشته است.

رئیس سازمان چای کشور مجموع مبلغ خرید برگ سبز چای امسال را ۵۱۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: تاکنون ۴۵۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان معادل حدود۹۰ درصد مطالبات چایکاران گیلان و مازندران پرداخت شده است.

استان های گیلان و مازندران بیش از ۵۰ هزار خانوار چایکار و حدود ۲۸ هزار هکتار باغ چای دارد در این میان ۹۰ درصد باغات چای در استان گیلان و ۱۰ درصد در استان مازندران قرار دارد.

true
true
false
true

false