. ۲۴۵ مسجد گیلان مجهز به کتابخانه هستند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
۲۴۵ مسجد گیلان مجهز به کتابخانه هستند

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ حجت الاسلام محمدعلی رضوانی نژاد با اشاره به اینکه ٢۴۵ باب کتابخانه در مساجد سراسر استان دایر شده است اظهار کرد: از این تعداد ١۴۴ باب در مساجد روستایی و ١٠١ باب در مساجد مناطق شهری فعالیت می‌کنند.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با اشاره به فعالیت کتابخانه‌های مساجد به دو صورت باز (در صحن مسجد) و بسته(مخزن دار) تصریح کرد: ١۴٨ باب کتابخانه باز و در داخل مساجد فعالیت می‌کنند و ٩٧ باب هم دارای مخزن بوده و اتاقی مجزا دارند.

وی اضافه کرد: از مجموع کتابخانه‌های مساجد استان، ٩٧ کتابخانه (بسته) دارای مجوز از ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور هستد که در سامانه به ثبت رسیده و توانستند شاخصه‌های یک کتابخانه استاندارد را کسب کنند.

رضوانی نژاد با بیان اینکه مساجد شهرستان رشت با ۶۶ باب کتابخانه بیشترین کتابخانه مساجد استان را دارا هستند افزود: صومعه سرا، لنگرود، رودبار و تالش در رده‌های بعد قرار دارند.

وی با بیان اینکه ٢ کتابخانه مساجد گیلان درجه یک هستند تصریح کرد:  ٢۴٠ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های مساجد استان موجود است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان از عضویت بالغ بر ١٢ هزار نوجوان و جوان گیلانی در کتابخانه‌های مساجد استان خبر دادو تاکید کرد: ٢۴۵ کتابدار به صورت داوطلبانه در این کتابخانه‌ها خدمات لازم را به کتاب دوستان ارائه می‌دهند.

وی در پایان از اعلام آمادگی دبیرخانه کانون‌های مساجد استان جهت راه اندازی کتابخانه در مساجدی که دارای شرایط لازم باشند، خبر داد.

true
false
false
true

false