گیلان از ظرفیت های بالای صنعتی برخوردار است
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۲ تیر - ۱۳۹۹  
true
true
گیلان از ظرفیت های بالای صنعتی برخوردار است

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی گیل سداد؛ بابک دین پرست، در حاشیه بازدید از یک شرکت در شهرستان صومعه سرا، با بیان اینکه همه واحدهای صنعتی راکد احیا خواهد شد، اظهار کرد: در این خصوص رئیس جمهور طی سال ۹۶ و اوایل سال ۹۷ چهار مورد دستور به وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی داده است.

وی افزود: با توجه به دستور رئیس جمهور مبنی بر احیای واحدهای صنعتی و تولیدی، بانک ها باید همه ظرفیت های خود را به کار گرفته و حق کوتاهی کردن را ندارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور، در ادامه با اعلام اینکه شهرستان صومعه سرا دارای ۲۳۹۰ واحد تولیدی و صنعتی است، گفت: این شهرستان رتبه دوم استان گیلان را از نظر فعالیت واحدهای تولیدی دارد. همچنین ۵۳۶ واحد تولیدی در شهرستان صومعه سرا تعطیل بوده که در این راستا رتبه نخست گیلان را به خود اختصاص داده است.

دین پرست، سرمایه در گردش را مهمترین چالش واحدهای تولیدی استان گیلان برشمرد و تصریح کرد: از برنامه‌های سفر سه روزه به این استان بازدید از واحدهای صنعتی و تولیدی، تامین سرمایه در گردش و رفع موانع جذب این تسهیلات است.

وی ادامه داد: همه ارکان دولت به دنبال رفع موانع بر سر راه واحدهای تولیدی و صنعتی هستند و با شناسایی مشکلات و موانع واحدهای تولیدی آنها را به چرخه تولید برمی گردانیم.

معاون وزیر کشور، با بیان اینکه استان گیلان از ظرفیت های بالای صنعتی برخوردار است، گفت: آمار بالای جمعیت تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد شهرستان های این استان تکان دهنده و تاسف بار است.

دین پرست، مهمترین وظیفه و مسئولیت فرمانداران سراسر کشور را تامین معیشت مردم دانست و تاکید کرد: وقتی مسئولیتی را می پذیریم باید در قبال تعهد خودمان جوابگو باشیم.

وی با اشاره به ماموریت هفت بندی رئیس جمهور به فرمانداران مبنی بر استفاده از ظرفیت های شهرستان ها، خاطرنشان کرد: از همه فرمانداران می خواهم حواشی را رها کنند و فقط به فکر مردم باشند.

معاون وزیر کشور، همچنین به ابلاغ استانداران مبنی بر حضور فرمانداران در جلسات کارگروه اقتصادی اشاره کرد و متذکر شد: در این راستا همه فرمانداران موظفند در جلسات رفع موانع تولید، کارگروه اقتصادی و جلسات توسعه اقتصادی شرکت کنند.

true
true
false
true

false