گیلانیان در امور خیر، پیشتاز هستند / دولت از فعالیت‌های خیران مدرسه ساز حمایت می کند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۵ مرداد - ۱۳۹۹  
true
true
گیلانیان در امور خیر، پیشتاز هستند / دولت از فعالیت‌های خیران مدرسه ساز حمایت می کند

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی گیل سداد؛ ارسلان زارع در دیدار با اعضای هیأت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز، از خیران به عنوان خیر اندیشان و نیکوکاران یاد کرد و با بیان اینکه همواره اقدامات مطلوبی از سوی تشکل های مردم نهاد در حوزه های مختلف انجام می شود، گفت:  اثر اقدامات مرتبط با موضوعات آموزشی و فرهنگی، بسیار عمیق تر است زیرا روند تعالی فرهنگی و توسعه پایدار اجتماعی نقش بسزایی دارد .

وی بر لزوم تقدیراز خیران به عنوان ذخایر ارزشمند نظام اسلامی ایران تاکید کرد و افزود: برگزاری جشنواره تقدیر از خیران و نیکوکاران امری مهم و تأثیرگذار است و این پیام را انتقال می دهد که عمل آنها همواره مورد تقدیر و توجه مردم و مسئولان است.

استاندار گیلان، بیان کرد: با توجه به اثربخشی اقدامات خیرخواهانه مردمی، بر خود وظیفه می دانم تا از این منش و عمل بزرگ تقدیر کنم.

زارع، به تاثیرات فرهنگی ناشی از بزرگداشت و تقدیر از خیران در جامعه اشاره و اظهار کرد: اقدامات فرهنگی موجب تغییر در رفتار می شود و هیچ عامل و ابزاری برای تغییر در رفتار بهتر از آموزش الگوهای عملی نیست.

وی خاطرنشان کرد: کارنامه مجمع خیران مدرسه ساز گیلان و اقدامات شایسته آنها به ویژه در سال‌های اخیر، نشان می‌دهد که گیلانیان با برخورداری از خصلت نیکوکاری در انجام امور خیر و مشارکت در کارهای خداپسندانه پیشتاز هستند.

استاندار گیلان، اعتماد سازی را امری مهم خواند و اقدام صادقانه، پیگیری های مستمر و انجام کارهای مطلوب از سوی مجمع خیران مدرسه ساز گیلان را موجب جلب اعتماد نیکوکاران برای مشارکت در طرح های خیرساز استان دانست.

زارع، بر لزوم اولویت بندی برای نوسازی، بهسازی و مشارکت جهت بهبود فضای آموزشی استان تاکید کرد و یادآور شد: مجمع خیران مدرسه ساز استان باید با گفتمان و مشاوره به خیران ، نسبت به جذب مشارکت های آنها برای پروژه هایی با اولویت بیشتر اقدام کنند.

وی به همکاری خوب اداره های ذیربط و بخش حاکمیتی استان در اجرای طرح های خیرساز گیلان اشاره کرد و افزود: حمایت های لازم از سوی دولت در اجرای فعالیت‌های خیران مدرسه ساز با جدیت در حال انجام است.

گیلان ۳۱۳ خیر مدرسه ساز دارد که توانسته اند ۲۷۴ واحد آموزشی در قالب یک هزار و ۲۶۸ کلاس درس را بسازند و ۶۲ واحد آموزشی در قالب ۱۵۷ کلاس درس در دست اجرا دارند.

۲۰درصد مدارس گیلان نیز توسط مجمع خیران مدرسه ساز استان بازسازی شده است.

true
true
false
true

false