گرشاسبی: ریزه‌اسپور شکایتش را پس گرفت/ ۹۰ درصد تمدید قرارداد برانکو انجام شد
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
گرشاسبی: ریزه‌اسپور شکایتش را پس گرفت/ ۹۰ درصد تمدید قرارداد برانکو انجام شد

پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ به‌ گزارش ‌ایسنا، حمیدرضا گرشاسبی، محمد رضا حاجی بیگی، جعفر کاشانی و ابوالفضل روغنی اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس ظهر امروز (دوشنبه)‌ در نشست خبری با حضور خبرنگاران حاضر شدند و در ابتدای این نشست اعلام کردند که می‌خواهند خبر خوش یک موفقیت بزرگ را بی واسطه به هواداران اعلام کنند.

ابتدا روغنی، عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس اظهار کرد: خوشبختانه یک موفقیت خوبی حاصل شده که از آقای گرشاسبی می خواهم توضیح مختصری را ارائه بدهند که دوستان در جریان این اتفاق قرار بگیرند. این یک موفقیت بزرگ بود که بی واسطه از طریق مدیرعامل و اعضای هیات مدیره مطلع می‌شوید.

گرشاسبی نیز در ابتدای سخنان خود با تشکر ویژه از همدلی و همراهی اعضای هیات مدیره گفت: اگر این همراهی نبود، باشگاه موفق نمی‌شد. اگر فاصله‌ای بین اعضای هیات مدیره ایجاد می‌شد، قطعا این فاصله به مدیریت اجرایی و کادر فنی هم ضربه می‌زد و شیرازه تیم از هم می‌پاچید.

او ادامه داد: برخی از تیم‌های موفق به خاطر عدم هماهنگی تصمیم گیرندگان به سمت نابودی و انحلال رفتند. با شروع کار ما یک دوست عزیز و پر تلاش به نام آقای عرب به ما اضافه شد و به عنوان معاون پشیتبانی و مالی در باشگاه فعالیت می‌کنند. شروع کار ما مصادف با اخذ مجوز حرفه‌ای شد. اگر نمی‌توانستیم مدارک لازم را فراهم کنیم، مجوز را نمی‌گرفتیم و نمی‌توانستیم در مسابقات شرکت کنیم. انصافا تعمال خوبی بین وزارت ورزش، آقای سلطانی‌فر و آقای تاج انجام شد و مجوز را گرفتیم. به دست آوردن این مجوز موجب به وجود آمدن هزینه‌های زیادی می‌شود که به صورت مختصر آنها را اعلام می‌کنم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان باید به سرعت پرداخت می‌شد که ۹۰ درصد آن پرداخت شده است. بدهی‌های دیگری در حدود ۳ میلیارد و نیم در کمیته استیناف در جریان است. بدهی دیگری به مبلغ ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در تجدید نظر جریان دارد. این بدهی‌ها مربوط به عزیزانی است که سال‌ها برای پرسپولیس زحمت کشیده‌اند. از اوایل انقلاب به این سمت بدهی داریم که باید پرداخت کنیم. یکسری بدهی‌های خارجی است که در حدود ۷ میلیارد تومان است. باید با زمان بندی و برنامه ریزی آنها را پرداخت کنیم.

گرشاسبی همچنین گفت: خوشبختانه با موفقیت از این مرحله عبور کردیم و مشکلی برای گرفتن مدرک حرفه‌ای به وجود نیامد. بحث بعدی شکایت ریزه اسپور است. انصافا طبق همه مستندات، حق ۱۰۰ درصد با ما بوده است. بازیکنی که ۲۶ فروردین با ما تفاهم‌نامه امضا کرده و بعد در ترکیه دو جلسه با تیم ریزه اسپور تمرین داشته و مجددا برگشته و قرارداد اصلی را با پرسپولیس امضا کرده و کارت ITC به نام پرسپولیس صادر شده که در لیگ برتر برای ما بازی کرده است. مجددا کارت او برای لیگ قهرمانان صادر شده و در مسابقات برای پرسپولیس به میدان رفته است. بعد از این همه مستندات، ما محکوم شدیم. محکومیت ما طبق ادعای ریزه اسپور، مصاحبه‌های بعضی از افراد در رسانه‌های داخلی بود که آن را ارائه کردند و برنده شدند.

او ادامه داد: این مشکلات گذشت و ما پیگیری کردیم اما ریزه اسپور برنده شد. با توجه به اعتراض ما باید نتیجه نهایی را ارائه می‌کردند که ما راه مناسب را تعامل دیدیم. در سفری که آقای اردوغان به ایران داشتند، در آن جلسه پیگیر شدیم. جا دارد از دکتر سلطانی‌فر تشکر کنیم که در میز ناهار این مساله را مطرح کرند و قول دادند موضوع را حل کنند و همان جا به صورت تلفنی با ریزه اسپور صحبت کردند. به اتفاق مسئولان بخش حقوقی به استانبول رفتیم و جلسه پنج ساعته‌ای با دوستان داشتیم. آنها گفتند ۷۹۵ هزار و ۵۰۰ یورو را واریز کنید که بعد ما بگوییم چقدر تخفیف می‌دهیم و به چه شکل تعامل می‌کنیم. در همین فاصله رییس جمهور ایران با هیات همراه به استانبول رفت و ما پیگیری ویژه‌ای داشتیم و ملاقاتی با آقای واعظی و حسین‌پور رییس تشریفات و آقای ظریف داشتیم. آنها قول دادند که در جلسات بین کنفرانس کشورهای اسلامی این موضوع را پیگیری کنند.

گرشاسبی همچنین گفت: در جلسه نهایی که شش ساعت به طول انجامید، آنها گفتند طارمی یا علیپور را به ما بدهید. به آنها گفتیم ما از نقل و انقالات محروم هستیم و نمی‌توانیم بازیکن بگیریم. اگر قرار بود این بازیکنان را بدهیم که با شما صحبت نمی‌کردیم. در نهایت توافق کردیم و این‌جا اولین بار است که توافق به امضای مدیران دو باشگاه و بخش حقوقی هر دو طرف رسیده به سرانجام رسید. بندی را اضافه کردیم که باشگاه پرسپولیس متقابلا از شکایت خود از باشگاه ریزه اسپور صرف نظر می‌کند و فقط محرومیت خودمان از پنجره‌های بسته شده را پیگیری می‌کنیم. ما رضایت طارمی را هم گرفتیم و این باشگاه تعهد داد که دنبال طارمی نباشد. ما از یک خاکریز جلو رفتیم ولی خاکریز اصلی ما فیفا است و یک وکیل سوئیسی آن را پیگیری می‌کند و ان‌شاءالله بتوانیم این محرومیت‌ها و پنجره‌های بسته شده را باز کنیم و مشکل پرسپولیس حل شود.

سرپرست این باشگاه اظهار کرد: روزی که با ریزه اسپور تفاهم کردیم، روز بعد آخرین مهلت برای ریزه اسپور بود که دفاعیه خود را به فیفا ارسال کند و آنها گفتند آن فرم را پر نکردند تا محرومیت ما با مشکلی مواجه نشود و گفتند نامه می‌زنیم که با پرسپولیس به تفاهم رسیدیم و موردی بین دو باشگاه نیست. در این قرارداد آمده که باشگاه ریزه‌اسپور بر حسب توافق به عمل آمده، ضمن صرف نظر ار دریافت غرامت، برای رفع محرومیت پرسپولیس هم کمک می‌کند. این باشگاه نسبت به پرسپولیس و مهدی طارمی رضایت کامل خود را اعلام می‌کند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در ادامه افزود: تفاهم‌نامه تضمین می‌کند که در آینده بابت هزینه‌های کسر و سایر موارد مربوط به پرونده ریزه‌اسپور هیچ‌گونه ادعایی نداشته باشد. زکریا دانگا، وکیل اصلی باشگاه که پرونده دست او بود و علی زکی که قائم مقام باشگاه ریزه‌اسپور بود این موارد را امضا کردند. همچنین از باشگاه پرسپولیس، من و ذاکر امضا کردیم و این تفاهم نامه انجام شد. ما در حال حاضر از طریق فیفا پیگیر هستیم و ان‌شاءالله خدا کمک کند و فیفا کاسه داغ‌تر از آش نباشد و این موضوع در آستانه لیگ قهرمانان آسیا حل شود. با حسن نیت طرفین برای حل و فصل اختلافات، تنظیم شده و ملاک رفع کامل اختلافات است. پرسپولیس می‌تواند این توافق نامه را جهت رفع جرائم و محرومیت به CAS و فیفا ارائه کند و ریزه اسپور حق هیچ‌گونه اعتراض ندارد.

او درباره مبلغی که قرار بود بابت جریمه انتقال طارمی پرداخت شود گفت: دیگر قرار نیست این پول پرداخت شود.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در ادامه درباره بحث اسپانسر باشگاه پرسپولیس اظهار کرد: ما ظرف امروز یا فردا این بحث را پیگیری می‌کنیم که الان در جلسه هیات مدیره هم مصوب شد تا در اسرع وقت وضعیت اسپانسر مشخص شود تا باشگاه از نظر مالی با مشکل روبه‌رو نشود. اگر این اتفاق رخ دهد دیگر شاهد تحصن نیستیم و انصافا حق این باشگاه نیست که با همه این موفقیت‌ها لنگ بزند. بازیکنان ما هم با رضایت کار می‌کنند و هواداران خوشحال هستند. وظیفه باشگاه است که حق الزحمه بازیکنان را به موقع پرداخت کند.

گرشاسبی درباره تمدید قرارداد برانکو هم گفت: صحبت‌ها و توافقات انجام شده است. یکسری بدهی‌های گذشته به برانکو و تیم فنی‌اش باقی مانده است. ما لیست آن را به برانکو دادیم تا اگر اعتراضی به این مبالغ داشتند به ما بگویند که دیروز به ما اعلام کردند. ان‌شاءالله بحث تمدید قرارداد برانکو فردا یا پس فردا نهایی می‌شود. فعلا ۹۰ درصد راه را رفته‌ایم ولی صلاح نیست که رقم قراداد برانکو را رسانه‌ای کنیم.

او با بیان این که “برانکو لیست خروجی‌های پرسپولیس را آماده کرده است” ادامه داد: او برنامه‌هایش را هم به ما تحویل داده اما برای مذاکره با ریزه‌اسپور شش روز به ترکیه رفتیم. ما ماندیم تا امضاها را بگیریم و رویمان نمی‌شد دست خالی برگردیم. خدا را شکر این کار سخت را انجام دادیم. این‌جا است که منشور المپیک خودش را نشان می‌دهد و بزرگان کشورها به این قضیه آمدند تا مساله حل شود. خیلی از جنگ‌ها هم به خاطر شروع مسابقات ورزشی پایان یافت. جا دارد از هیات دولت،‌ وزارت ورزش و جوانان، آقای ظریف و … تشکر کنم که نشان دادند ورزشی هستند. آن‌ها گفتند که می‌دانند با حل این مشکل، ۴۰ میلیون هوادار خوشحال می‌شوند.

سرپرست پرسپولیس درباره احتمال جدایی طارمی گفت: بحث تمدید قرارداد با طارمی انجام شده و او همراه است و خیلی برای باشگاه ناراحت است. او گفته که هر چه باشگاه بگوید انجام می‌دهد.

گرشاسبی در ادامه با بیان این که “تیم فنی باشگاه ریزه‌اسپور قرار است مهمان پرسپولیس در ایران باشند” گفت: قرار است بیایند تا از امکانات ما دیدن کنند. البته خودشان امکانات بسیاری دارند و از این نظر تامین هستند. قول دادیم که اگر بازیکنی را کادر فنی ما نخواستند، بتواند به باشگاه آنها برود. آن‌ها هم تقاضا داشتند که همکاری کنیم تا تیمشان در نیم فصل جان بگیرد. البته گفتیم که بازیکنان مطرح که نیاز کادر فنی هستند به هیچ عنوان جدا نمی‌شوند ولی چند بازیکن داریم که در تیم‌های دیگر توپ می‌زنند و می‌توانند به ریزه اسپور بپیوند. انصافا هم باید با آن‌ها راه بیاییم چون خیلی با ما راه آمدند.

او در پاسخ به این سوال که آیا قرار است با طارمی قرارداد بلند مدت امضا کنند بیان کرد: او باید بیاید و اگر تیمی پیدا کرد به ما معرفی کند تا با آن مذاکره کنیم. چون ما و هیات مدیره به توافق رسیدیم که جلوی رشد هیچ بازیکنی را نگیریم. این روحیه را نداریم که اجازه حضور بازیکن در فضای بزرگ‌تر را ندهیم. ما به دنبال این هستیم که بازیکنان به باشگاه‌های بزرگ‌تر بروند و این افتخاری برای باشگاه است.

گرشاسبی در ادامه تاکید کرد: مفاد تفاهم نامه با ریزه‌اسپور توسط این باشگاه ترکیه‌ای مورد تایید قرار گرفته است.

او افزود: اسپانسر باشگاه امروز یا فردا مشخص می‌شود و اعلام می‌کنیم. تا امضا در دستانم نباشد، چیزی را اعلام نمی‌کنم چون در ورزش دیدم که مدیری تا پله آخر رفته اما حکم مدیریت برای کسی دیگر صادر شده است. اصحاب رسانه‌ هم چون حساس هستند، نمی‌توانیم چیزی را به طور قطعی اعلام کنیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس با بیان این که “مالیات باید بر درآمد باشگاه محاسبه شود،” اظهار کرد: وقتی باشگاه‌ها هشتشان در گرو نهشان است چه مالیاتی باید بدهند؟ وقتی حسابرس‌های مالیاتی آمدند تا دفاتر حساب را بررسی کنند، این دفاتر ناقص بوده و نتوانسته‌اند منطقی جواب بدهند. وقتی نتوانی دفاترت را کامل کنی، قانونی است با عنوان “علی‌الراس”. یعنی یک چیز تخمینی از خودشان محاسبه می‌کنند. چون منِ گرشاسبی هم نمی‌دانستم که این قانون چیست، شنگول و خوشحال بودم. حالا این‌ها انباشت شده و ۱۰۰ و خرده‌ای میلیارد تومان بدهی شده است. خوشبختانه با پیگیری وزارت ورزش برای بحث حرفه‌ای، نامه‌ای به وزارت اقتصاد و دارایی ارسال کردند که این موارد در حال بررسی است تا بدهی لحاظ نکنند. همین باعث شد تا مبرا شویم. قطعا این بدهی بخشوده نمی‌شود اما با بررسی دقیق‌تر این مبلغ تا حد توان ما کاهش می‌یابد.

گرشاسبی درباره اسپانسر بودن هدایتی و مذاکره برای حضور هدایتی به عنوان اسپانسر دوم در باشگاه پرسپولیس، گفت: لازم است که خسته نباشید ویژه به طاهری بگویم. ما دو سال و چهار ماه با هم همکار بودیم. کار بزرگی که صورت گرفت و بیشترین تلاش را در این راه طاهری انجام داد، بحث آشکار کردن درآمدهای نهان باشگاه پرسپولیس بود. خیلی جاها این درآمدها معلوم نبود کجا هستند ولی مسیری را طی می‌کنیم که شفاف سازی کنیم. خدا را شکر درآمدهای‌مان بیشتر شده است. این را بگویم که بحث پرداخت کامل ایرانسل،‌ کذب است. ما تفاهم‌نامه‌ای در مرداد ماه داشتیم که در آغاز آن به استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی مبلغی پرداخت شد. این پیش پرداخت بود نه مبلغ کامل قرارداد. رقم خیلی بیشتر از این‌ها است و این رقم ادامه خواهد داشت. ما یکسری هوادار عمومی و یکسری هوادار خاص داریم. نامه‌ای از طرف اسپانسر قبلی آمده که ۶ میلیارد و خرده‌ای هدایتی و شرکت استیل آذین به اسپانسر قبلی بدهی دارد. گفته که من این‌ها را به پرسپولیس دادم و این مبلغ را جزو مطالبات ما حساب کن.

سرپرست پرسپولیس افزود: همه موارد شفاف است. می‌گویند سکه گرفته‌اند و معلوم نیست. همه تبدیل به پول شده و این مبلغ به حساب باشگاه واریز شده و سند آن وجود دارد. همین طور در مورد دلار، یورو و … به جز مواردی که مستقیما به خود بازیکنان پرداخت شده در دفاتر باشگاه نیامده است. همه موارد شفاف است. هدایتی و شرکت استیل آذین اصلا اسپانسر ما نبوده است. وقتی برند باشگاه را به اسپانسری می‌سپاریم او مجاز است تا با شرکت‌های دیگر قرارداد امضا کند و دیگر ربطی به باشگاه ندارد.

گرشاسبی درباره ارتباط رسانه‌ها با باشگاه و همین طور در پاسخ به این سوال که آیا در اخذ مجوز حرفه‌ای باشگاه پرسپولیس سندسازی رخ داده است، گفت: حاشیه‌های بزرگی وجود دارند. در یکی از بازی‌ها پس از اتمام آن که از ورزشگاه خارج می‌شدیم نزدیک ۲۰-۳۰ موبایل به سمت من آمد که یکی از آن‌ها لب من را پاره کرد و هنوز هم خون قورت می‌دهم. یا یک شب زمانی که از باشگاه خارج می‌شدم یک نفر جلویم را گرفت و گفت قرارداد برانکو چه شد؟ من فکر کردم می‌خواهد من را بزند. یک جاهایی از حوصله خارج می‌شوم. آستانه تحمل‌ها با هم متفاوت است به همین دلیل بی‌انصافی است که پشت سر آقای طاهری حرف بزنیم.

او افزود: تمام قراردادهای ما شفاف است. اگر بخواهم پاسخی درباره دریافت پاداش‌های بازیکنان بدهم این به نفع تیم من نیست اما در کل وضعیت ما نسبت به سایر تیم‌ها بهتر است اما حق بازیکنان است که به روز دریافتی‌های‌شان را بگیرند. در زمانی هم که من به باشگاه آمدم در سه مرحله پرداختی داشتیم. درباره جرایم هم باید بگویم که این جرایم متفاوت است. باشگاه با اسپانسر قرارداد دارد من گرشاسبی بازیکن این باشگاه هستم و باید پیراهن این اسپانسر را بپوشم. اگر پیراهن اسپانسر قبلی را بپوشم اسپانسر جدید جریمه می‌کند. خدا را شکر در زمانی که من هستم این اتفاق رخ نداده است. این یک سری اصول حرفه‌ای است که در قرارداد آمده و باید به آن پایبند باشم. در مورد مجوز حرفه‌ای هم اصلا سندسازی رخ نداده است یکسری پرداختی‌های فوری بوده که باید فوری پرداخت می‌کردیم و کردیم. یکسری موارد هم در استیناف است که این موارد را به سندسازی ربط داده‌ایم که نحوه پرداخت آن‌ها از طریق استیناف به ما اعلام می‌شود. یک بدهی ۳ و نیم میلیاردی، یک ۴ میلیارد و ۶۰۰ و ۷ میلیارد هم بدهی بازیکنان خارجی است که خارجی‌ها را به مرور پرداخت می‌کنیم. این‌ها می‌گویند چون پول ما را نقد پرداخت نکرده‌اند سندسازی بوده است. روحیات ما در هیات مدیره این نیست که حق بازیکنی که در باشگاه پرسپولیس زحمت کشیده است را ضایع کنیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره وضعیت احمد نوراللهی گفت: ما به شدت به دنبال کارهای نوراللهی هستیم. در جریان لیگ قهرمانان پارسال، سردار کمالی به ما کمک کرد که مجوز خروج این بازیکن حاضر شد و نوراللهی نیز توانست در آن بازی برای ما به میدان برود. این‌گونه که احمد نوراللهی به ما گفت چهار ماه از پایان خدمت او گذشته است. ما با آجرلو صحبت‌هایی را انجام داده‌ایم و او به ما قول داده است که طی چند روز آینده کارهای نوراللهی را درست کند. اگر این اتفاق صورت بگیرد من به رسانه‌ها آن را اعلام خواهم کرد.

او در پاسخ به شایعه‌ای مبنی بر این که باران چشمه با توجه به حضورش در هیات مدیره تراکتورسازی این مشکلات را برای نوراللهی به وجود آورده است گفت: من صریحا این موضوع را تکذیب می‌کنم و می‌گویم که چنین اتفاقی رخ نداده است. آجرلو در دفتر من با سردار کمالی صحبت کرد و من شاهد بودم که او حتی خواهش می‌کرد که این موضوع سریعا حل شود. همه آن‌ها با هم  هماهنگ شده‌اند تا هرچه زودتر مشکل نوراللهی حل شود و ترخیص نوراللهی به او تحویل داده شود.

گرشاسبی درباره پرونده گولچ اذعان کرد: گولچ شکایتی را از باشگاه پرسپولیس انجام داده که باعث شده نامه‌ای برای باشگاه پرسپولیس ارسال شود و ما نیز به این نامه پاسخ دادیم اما هنوز حکمی صادر نشده است. فقط حکمی از مدیر برنامه‌های او بوده که با یک باشگاهی به نام شریف قرارداد داشته به مبلغ ۱۰۰ هزار دلار که روزی نیم درصد روی این قرارداد جریمه آمده و مبلغ آن به ۱۸۰ هزار دلار رسیده است و طبق توافقی که ما انجام دادیم، قرار شد با ۱۱۵ هزار دلار مساله‌شان را حل کنیم که امیدواریم طی چند روز آینده این مشکل نیز حل شود که در آینده با مسائل دیگری روبه‌رو نشویم.

در میانه‌های نشست خبری جعفر کاشانی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر درآمد پرسپولیس از اموالی که در اختیار دارد و طی چند سال اخیر این اموال از بین رفته‌اند، گفت: با توجه به تجربیاتی که در گذشته و در ورزش داشته‌ام بسیاری از چالش‌های اجتماعی از کانال ورزش حل و فصل می‌شود. پس نهایتا این مهم، جایگاه خاصی را می‌خواهد که آن را باشگاه می‌نامند. باشگاهی که اهداف فرهنگی مورد نیاز جامعه در آن لحاظ می‌شود، از آن پیروی، حمایت و مشکلاتش رفع می‌شود. من می‌خواهم مثالی بزنم. روزی پرسپولیس با تیم عقاب بازی داشت و تیم شاهین منحل شده بود. ۴۰ هزار نفر در ورزشگاه امجدیه حاضر شده بودند و گلر تیم به دلایلی بازی نکرد. ما تازه از بازی‌های آسیایی تهران آمده بودیم و من مجبور شدم در دروازه بایستم. من تنها یک جمله به خودم گفتم و آن هم این بود که اکنون دروازه‌بان پرسپولیس هستم. در نهایت نیز آن دیدار را ۵ بر صفر با پیروزی پشت سر گذاشتیم. مرحوم دهداری از این که گفته بودم “من” ناراحت شده بود و این را هم می‌خواهم بگویم که فرهنگ آن قدر در جامعه بالا بود.

کاشانی ادامه داد: وقتی نام تیمی بزرگ است، قهرمان‌هایش روی فرهنگ جامعه تاثیرگذار هستند. هر کسی که پیراهن این باشگاه یا استقلال را می‌پوشد، در جامعه مطرح می‌شود پس باید رفتار و گفتار او الگو باشد. مدیران باشگاه در حال تلاش کردن هستند تا مشکلاتی که برای بازیکنان پیش آمده را حل کنند. درست نیست که اگر یک روز ناهار من دیر شد سر کوچه بروم و داد بزنم که این چه وضعش است. این فرهنگ باید جا بیفتد. باشگاه پرسپولیس هدفمند و تاثیرگذار است. من جواب تلفن تمام خبرنگاران را می‌دهم اما نمی‌دانم چرا چیزی که من می‌گویم را بازتاب نمی‌دهند و حرف‌های دیگری می‌زنند. مشکلاتی که باشگاه دارد مربوط به سوء مدیریت گذشتگان است. ورزش باید به بخش خصوصی برود و متمرکز شود و برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت ریخته شود. حل مشکلی که در ترکیه رخ داده بود نشان می‌دهد که دیپلماسی ما چقدر خوب است. همین روابط باعث می‌شود که در آینده روابط خوبی بین ایران و آن کشور برقرار باشد. جایگاه ورزش بسیار قوی است. سوالات شما نشان می‌دهد که دلسوز باشگاه هستید. بازیکنان باید دلشاد باشند. محبوب شدن به بازی کردن در پرسپولیس نیست بلکه به رفتار و گفتار بازیکن در آن باشگاه است. آرزوی من این است که فقر فرهنگی در باشگاه‌ها برطرف شود. آن قدری که این مساله در باشگاه‌ها تاثیرگذار است در جامعه نیست.

گرشاسبی درباره این موضوع ادامه داد: اموال و دارایی‌های باشگاه‌ها و هرچیزی که دولتی است، پایان هر سال بررسی می‌شود. باشگاه درفشی‌فر ۶۱ میلیارد قیمت‌گذاری شده است و این جزو دارایی‌های پرسپولیس آمده است. سال قبل این ۶۱ میلیارد جزو دارایی پرسپولیس بوده و امسال نیست. یعنی سند این ورزشگاه هنوز به نام باشگاه نیست. پس چگونه این ورزشگاه جزو اموال باشگاه به حساب می‌آید. این در حالی است که سند این هنوز به نام باشگاه نخورده و آن‌ها سوال می‌کنند که سند این ورزشگاه کجا است. سندی که به نام نشده است، چگونه جزو  اموال و دارایی‌ها آمده است. در نتیجه آن را از اموال پرسپولیس خارج کرده‌اند. همین مساله باعث شده که در تراز، ۶۱ میلیارد اختلاف پیدا شود. باید بگویم که ۶۱ میلیاردی در باشگاه گم نشده بلکه همین ورزشگاه درفشی‌فر است که هنوز سند نخورده است.

او ادامه داد: درباره زمین چمن این ورزشگاه نیز پیگیر شده‌ایم که با در نظر گرفتن رقمی از مقدار پولی که قرار است اسپانسر به ما بدهد، این چمن را ترمیم کنیم و از این حالت اسفناک خارج کنیم.

سرپرست مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که او سرپرست موقت باشگاه است و قرار است اسلامیان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شود، پاسخ داد: تمام کسانی که من را می‌شناسند و با من کار کرده‌اند می‌دانند که هر گاه جایی کار کرده‌ام، پشت میز اصلی ننشسته‌ام و همواره لب میز بوده‌ام و آماده رفتن و همیشه قول داده‌ام اگر جایی نتوانم یک قدم رو به جلو بردارم، در آن جایگاه نخواهم ماند. این جایگاه نیز ماندنی نیست و من آمادگی آن را دارم که هر لحظه حس شد کسی آمادگی بیشتری از من دارد و می‌تواند کمک بهتری به پرسپولیس بکند و توانمندی بیشتری دارد، قطعا خوشحال خواهم شد که جایگزین من شود و استقبال نیز خواهم کرد. پست‌ها ماندنی نیستند. نام بردن از اسامی مختلف در رسانه‌ها باعث ایجاد خلاء در کار می‌شود. گاهی اوقات اسپانسرها می‌گویند بگذار صبر کنیم تا نفر بعدی که احتمال دارد بیشتر در این سمت بماند، روی کار بیاید تا با او همکاری کنیم. به خصوص در این زمان که ما نیاز داریم با بازیکنان برای تمدید قرارداد صحبت کنیم و نام بردن از هر کدام از این اشخاص در این مسائل تاثیرگذار است. من به این نام‌ها گوش نمی‌دهم و هر کسی هم که آمد و جایگزین من شد از این مساله استقبال خواهم کرد.

حمیدرضا گرشاسبی در پاسخ به سوالی درباره حق پخش تلویزیونی که پرسپولیس باید دریافت کند گفت: چیزی در حدود یک ماه پیش جلسه‌ای در مجلس شورای اسلامی به ریاست آقای مطهری و با حضور باشگاه‌ها و داورزنی و خادم و از صداوسیما نیز آقای شهریاری برگزار و قرار شد کمیته‌ای تشکیل شود و طرحی را آماده کنند تا این حق پخش نیز سر و سامان بگیرد.

او درباره عضو پنجم هیات مدیره باشگاه پرسپولیس نیز گفت: انتخاب اعضای هیات مدیره جزو وظایف وزیر ورزش و جوانان است و اگر ایشان احساس کنند که شخصی باید اضافه شود این کار را می‌کند. این قضیه جزو وظایف ما نیست.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره اموال و دارایی‌های این باشگاه توضیح داد: قیمت بازاری را که روی ساختمان باشگاه نمی‌گذارند. اگر در سند خانه‌های خود نیز ببینیم قیمت اصلی را مشاهده می‌کنید و نه قیمتی را که الان باشگاه می‌ارزد. من خانه‌ای در اکباتان دارم که یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان می‌ارزد اما در سند آن، ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خورده است و علت این که ارزش باشگاه پرسپولیس نیز حدود ۵۰۰ میلیون محاسبه شده است، همین است.

او درباره مشکلاتی که برای پیراهن پرسپولیس به وجود آمده گفت: یکی از مشکلات ما این بود که برند ما ثبت شرکتی نشده است. بعد از آن پیگیر شدیم و حتی در چند شرکت و مغازه‌ای که نام پرسپولیس خورده شده بود، جلوی آن‌ها گرفته شد. کم کم داریم به این سمت حرکت می‌کنیم تا نظم بیشتری به کارهای‌مان بدهیم. این‌ها جزو درآمدهایی بود که جزو اموال ما حساب نمی‌شد.

گرشاسبی درباره جانشینی سرتن چوک و دستیار شدن برادر برانکو ایوانکوویچ و حساسیت وی روی این قضیه گفت: کادر فنی موفق است و نمی‌خواهیم روی انتخاب افرادش دخالت کنیم. این کادر فنی موفقیت داشته و اکنون نیز با موفقیت پیش می‌رود پس قطعا تصمیمی نخواهیم گرفت که به این تیم آسیب برسد. البته باید بگویم که خودمان نیز مراقب است.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false