کنگره ۸ هزار شهید گیلان را خود شهدا اداره می کنند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  پنج شنبه - ۱ مهر - ۱۴۰۰  
true
true
کنگره ۸ هزار شهید گیلان را خود شهدا اداره می کنند

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ سردار محمد عبدالله پور در جلسه ستاد کنگره هشت هزار شهید گیلان، با بیان اینکه گیلان با تقدیم هشت هزار شهید در دوران دفاع مقدس ولایتمداری خود را نشان داده است، اظهار کرد: مردمان گیلان یکی از ولایتمدارترین مردمان بوده که تا پای جان‌ از انقلاب و آرمان‌های آن دفاع کرده و وجود هشت هزار شهید گواه بر همین مسئله است.

وی با اشاره به نقش شهدا در برگزاری کنگره هشت هزار شهید گیلان، گفت: کنگره گذشته هشت هزار شهید گیلان را خود شهدا مستقیما هدایت و اجرا کردند؛ در غیر این صورت نه در توان ما بود و نه ما قدرت اجرای این کار را داشتیم.

فرمانده سپاه قدس گیلان یکی از افتخارات گیلان را حضور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در کنگره هشت هزار شهید گیلان دانست و بیان کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به دلیل مشغله زیاد قصد حضور در این کنگره را نداشت، اما ما متوجه دلبستگی شدید و احترام ایشان نسبت به مادرش شدیم و به همین جهت یک دعوتنامه با امضای مادران شهدای گیلانی برای ایشان ارسال کردیم.

عبدالله پور با تاکید بر لزوم توجه به شناساندن فرهنگ شهادت در مراسم یادواره‌های شهدا، تصریح کرد: انقلاب اسلامی استحکام و ماندگاری خود را مدیون خون پاک شهیدان است و دشمن در تلاش بوده تا فرهنگ شهادت و ایثار و فداکاری و جانفشانی در جامعه را در بین جوانان از بین ببرد لذا باید در مراسم یادواره های شهدا و کنگره هشت هزار شهید به این مسئله توجه جدی شود.

ارسلان زارع، استاندار گیلان نیز، اظهار کرد: تبیین نقش اساسی روحیه ایثار و شهادت و انتقال این فرهنگ و ارزش والا به جوانان، از دستاوردهای برگزاری کنگره شهیدان است.

وی صدور پیام رهبر معظم انقلاب برای کنگره شهدا را یکی از مهمترین شاخصه‌های برگزاری این برنامه دانست و افزود: سخنرانی مرجع عالیقدر جهان تشیع آیت‌الله العظمی نوری همدانی و سردار جبهه‌ مقاومت شهید قاسم سلیمانی در مراسم اختتامیه نخستین کنگره هشت هزار شهید گیلان یکی از افتخارات برای استان به شمار می‌آید.

نماینده عالی دولت در گیلان به تمهید مقدمات چاپ کتاب با محوریت فرمانداری‌ها و آغاز ساخت مستند و فیلم با موضوع دفاع مقدس توسط صدا و سیما اشاره و بیان کرد: برگزاری این جلسه و ابلاغ رئیسان کمیته‌های استانی و شهرستانی، می‌تواند نقطه عطفی برای انجام اقدامات عملیاتی از سوی حوزه‌های مختلف باشد.

زارع افزود: با توجه به اینکه کنگره نخست، از زمره بهترین‌های کشور بوده و با ظرفیت‌های موجود در گیلان انتظار می‌رود تا با برنامه‌ریزی مناسب شاهد برگزاری کنگره دوم به مناسب‌ترین وجه در اردیبهشت ۱۴۰۴ باشیم.

وی بهره‌گیری از ظرفیت کمک‌های خیرخواهانه مردمی را مایه برکت برای چنین مراسمی عنوان و اضافه کرد: کمک‌های خیرخواهانه مردمی، مایه برکت است و لازم است مقدمات برگزاری شایسته دومین کنگره هشت هزار شهید استان، تمهید شود.

استاندار گیلان یادآور شد: از بسترهای قانونی منابع بودجه در شورای برنامه‌ریزی و نیز بودجه‌های فرهنگی شهرداری‌ها برای برگزاری شایسته این برنامه مهم و ارزشمند حمایت می‌شود.

true
true
false
true

false