کمتر از سه ماه دیگر جشن پیروزی پایان عمر داعش را اعلام می کنیم / مهمترین جاذبه ای که جوانان را به سمت خود می کشاند، جاذبه شهادت و حیات ابدی است
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
کمتر از سه ماه دیگر جشن پیروزی پایان عمر داعش را اعلام می کنیم / مهمترین جاذبه ای که جوانان را به سمت خود می کشاند، جاذبه شهادت و حیات ابدی است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیل سداد؛ سردار قاسم سلیمانی در مراسم این شهید مدافع حرم در گلزار شهدای شهر شلمان شهرستان لنگرود اظهار کرد: مهمترین جاذبه ای که جوانان را به سمت خود می کشاند، جاذبه شهادت و حیات ابدی است و این امر، کاری به فرمان حکومتی ندارد و اگر راهشان را نیز ببندیم راهی برای خود پیدا می کنند.

فرمانده نیروی قدس سپاه ادامه داد: عامل دوم، عامل انسانی است به این معنا که وقتی می بینند شهرها و انسان هایی در محاصره قرار گرفته اند، نمی توانند تحمل کنند و مجاهدانه در میدان حضور می یابند چرا که اگر با این خطر مواجه نشود؛ این خطر ملت، ناموس و کشور ما را هدف قرار می دهد.

وی اضافه کرد: یکی از دلایلی که برای کمک به ملت های سوریه و عراق وارد عمل شده ایم، این است که این مهم، از طریق دیپلماسی ممکن نیست یعنی میخ دیپلماسی با هیچ چکشی بر این مشکل فرو نمی رود و نمی توان این موضوع را حل کرد.

سردار سلیمانی افزود: وقتی منطق طرف مقابل این است که شیعه واجب القتل است، امکانی برای دیپلماسی وجود ندارد زیرا اینها حتی برای حملات انتحاری در مساجد برنامه ریزی می کند و در این صورت، تنها راه مقابله، جهاد است.

وی اضافه کرد: دشمن همه هدفش، خشکاندن دین مبین اسلام، از بین بردن استقلال مسلمانان و تصرف سرزمین های اسلامی است.

وی ادامه داد: اگر ملتی فاقد رهبری هوشمند، حکیم، بصیر و متقی بود، آن ملت شکست می خورد؛ باید توجه کنیم که چرا بیداری اسلامی در کشورهای مثل مصر، تونس و لیبی پیروز نشد؟ دلیلش این است که ملت ها فاقد رهبری بصیر بودند.

فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به شکست های متعدد آمریکا در منطقه ما اضافه کرد: دلیل اصلی پیشرفت عظیمی که ایران را به قطب عالم اسلام تبدیل کرده، رهبری است؛ عامل دوم نیز انسان های فداکاری هستند که همپا و همراه با رهبری، گام بر می دارند.

سردار سلیمانی گفت: نخبه ها، هنرمندان، نویسندگان، استادان دانشگاه ها و مسئولان کشوری باید این فرهنگ ایثار و فداکاری را مورد توجه قرار دهند؛ باید بدانیم چه بذری در جامعه می کاریم و چه جوانانی در دانشگاه ها تربیت می کنیم و لازم است این روحیه و فرهنگ شهادت را در جامعه ترویج کنیم.

وی این فرهنگ را نجات بخش کشور دانست و افزود: پیروزمندترین انسان در دنیا، شهید است چرا که اولین اقدامش دفع خطر از این ملت است و در این راه، با نثار جان خود فداکاری می کند؛ ضمن اینکه ترویج محبت نیز باید به عنوان دومین اصل مهم مورد توجه باشد.

فرمانده سپاه قدس افزود: امروز اعتماد به ایران و اقتدار ایران اسلامی، در طول تاریخ بی نظیر است و چنین چیزی سابقه ندارد؛ ملت ها و دولت ها به ایران بالاترین سطح اعتماد را دارند چون ایران توانست ناجی ملت های متعددی باشد و هیچ کشوری هم نمی تواند در این پیروزی، با ملت ایران رقابت کند.

سردار سلیمانی در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به شهید مرتضی حسین پور از شهدای گیلانی مدافع حرم گفت: این شهید بزرگوار، سند افتخاری برای استان گیلان است؛ اگر به این عوامل توجه کنیم، برهمه مشکلات، سختی ها و توطئه ها فائق می آییم.

وی با یادآوری پیام خود به مناسبت شهادت شهید حججی گفت: در این پیام وعده دادم که انتقام می گیریم، کمتر از سه ماه دیگر اعلام پایان داعش و حکومت داعشی در این کره خاکی خواهد بود.

سردار سلیمانی افزود: ما ضربات خود را قاطعانه و بدون وقفه، به پیکره این غده سرطانی که ساخته آمریکا و رژیم صهیونیستی است، وارد خواهیم کرد و این جشن پیروزی را در ایران اسلامی و در همه منطقه اعلام می کنیم.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false