کسب مقام نخست مسابقات جهانی ربوکاپ فرانسه توسط تیم دانش آموزی ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
کسب مقام نخست مسابقات جهانی ربوکاپ فرانسه توسط تیم دانش آموزی ایران

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ تیم ربوکاپ pheonix ققنوس متشکل از امیر رضازاده از مدرسه دوره اول علامه حلی ۳ تهران، امیرحسین درویش از مدرسه فردوسی حکیم و سهند حاجی زاده از مدرسه سلام شهرک غرب تهران به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران با حضور در این دوره از مسابقات ربوکاپ جهانی که در کشور فرانسه برگزار شد، حائز رتبه نخست در mini_challenge دانش آموزی شدند.
همچنین در این مسابقات در بخش دانشجویی، تیم مرکز تحقیقات مکاترونیک دانشگاه آزاد اسلامی قزوین (MRL) با کسب یک مقام قهرمانی، ۲ مقام نایب قهرمانی و یک عنوان پنجمی به عنوان پرافتخارترین تیم ایرانی در مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۲۱ فرانسه شناخته شد.
گفتنی است، مسابقات ربوکاپ جهانی پس از وقفه یک ساله به دلیل شیوع ویروس کرونا در فرانسه به صورت مجازی و با حضور تیم‌های دانش‌آموزی و دانشجویی برتر از سراسر جهان برگزار شد.
ربوکاپ آزاد ایران یا «ایران اپن» از سال ۲۰۰۶ هر سال فروردین ماه در ایران برگزار می‌شود. البته امسال به صورت استثنا اردیبهشت ماه این سری از مسابقات برگزار شد و سال گذشته به دلیل شیوع کرونا این مسابقات در ایران برگزار نشد.
این مسابقات زیر نظر کمیته جهانی ربوکاپ و در ایران توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، کمیته ملی ربوکاپ ایران و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

true
true
false
true

false