کتابخانه مرکزی رشت و راه آهن رشت - کاسپین به بهره برداری می رسد+گزارش تصویری
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۱۱ تیر - ۱۴۰۱  
true
true
کتابخانه مرکزی رشت و راه آهن رشت – کاسپین به بهره برداری می رسد+گزارش تصویری

به گزارش پایگاه خبریتحلیلی گیل سداد؛ کیوان محمدی در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه دولت مکلف است در ۱۵ آذرماه هر سال لایحه بودجه سال بعد را به مجلس شورای اسلامی اعلام کند، گفت: بودجه مقررات کشور در طول یک سال را گردآوری می کند و کلیه اسناد و مستندات در آن وجود دارد.

وی تنظیم بودجه را نیازمند کار کارشناسی دانست و افزود: لایحه بودجه حاصل کار شبانه روزی زبده ترین کارشناسان سازمان برنامه و بودجه و دست اندرکاران دانشگاهی است که با روی هم ریختن دانش و تفکرات خود آن را پیشنهاد می دهند. مجلس شورای اسلامی نیز با کار کارشناسی درباره لایحه بودجه داوری خواهد کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، با اشاره به آغاز اصلاح ساختار بودجه از سال ۹۶، تصریح کرد: دولت از سال ۹۷ سعی کرده بر مبنای چارچوب های اصلاحی عمل کند.

محمدی، به محورهای لایحه بودجه ۱۴۰۰ اشاره و اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی مبتنی بر رهنمودهای مقام معظم رهبری، سیاست های جمعیتی نظام، تاکید بر توسعه صادرات غیر نفتی و عدم اتکا به نفت و مقابله فعال با ویروس کرونا از جمله محورهای اصلی بودجه سال آینده هستند.

وی با اشاره به تاکید ویژه دولت بر تکمیل طرح های نیمه تمام در لایحه بودجه، عنوان کرد: دولت تدبیر و امید در دو دوره گذشته تلاش کرده پروژه های نیمه تمام را به بهره برداری برساند. توجه ویژه به معیشت مردم و تامین کالاهای اساسی نیز در دستور کار دولت قرار دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان ادامه داد: علیرغم ظلمی که جهانخواران علیه جمهوری اسلامی روا داشتند، دچار کمبود شدید در کالاهای اساسی نشدیم؛ این در حالی است که سایر کشورها در برابر فشارهای تحریم با قحطی مواجه می شوند.

محمدی، با اشاره به برخی بدبینی ها نسبت به بودجه سال ۹۹، اضافه کرد: انشالا تا پایان سال مشکلی از بابت تامین حقوق و مزایای کارکنان نخواهیم داشت؛ البته این به معنی رفع کلیه مشکلات کشور نیست، اما دولت برنامه ریزی های لازم را برای تامین منابع پیش بینی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: امروز نظام سلطه تمام دنیا را وادار به مقابله با ایران از طریق تحریم کرده است و حتی کشورهای علاقمند به همکاری با ایران امکان کمک به ما را ندارند، زیرا سیستم بانک جهانی اجازه جابجایی پول را نمی دهد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، تحریم های دشمنان را شدیدترین تحریم ها در طول تاریخ دانست و یادآور شد: در شرایط جنگ اقتصادی هستیم؛ با این وجود کشور به حیات خودش ادامه داده و همه پروژه ها در جریان است. راه آهن رشت – قزوین را در اوج تحریم ها افتتاح کردیم و به زودی کتابخانه مرکزی رشت و راه آهن رشت – کاسپین نیز به بهره برداری می رسد.

محمدی، احیای اخلاق، نجات اقتصاد و تعامل با دنیا را رویکرد دولت که همانا رویکرد نظام است، خواند و خاطرنشان کرد: بودجه جزو منابع ملی ما محسوب می شود و نباید دیدگاه جناحی به آن داشته باشیم و در صورت تصویب مجلس، همگان موظف به اجرای آن هستند.

 

 

true
true
false
true

false