. کاهش ۳۰ درصدی صادرات فرش دستباف
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  دوشنبه - ۶ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
کاهش ۳۰ درصدی صادرات فرش دستباف

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد به نقل از ایسنا؛ عبدالله بهرامی اظهار کرد: صادرات فرش دستباف ایران در مقایسه با ۱۰ ماه گذشته ۳۰ تا ۳۵ درصد کاهش داشته است که بخش اعظمی از آن ناشی از تحریم‌هایی بود که از مهرماه آغاز شد.

وی ادامه داد: طی ۱۰ ماهه سال جاری میزان صادرات فرش دستباف ما به ۲۲۵ میلیون دلار رسید، در حالی که سال قبل میزان صادرات ۳۴۰ میلیون دلار بود.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف در ادامه با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت تعاون و مرکز ملی فرش، اظهار کرد: مرکز ملی فرش همواره حامی بخش تعاون بوده است و به دنبال تغییراتی که در معاونت تعاون وزارتخانه ایجاد شد، اقدامات خوبی در جهت حمایت از تعاونی‌های فرش به ویژه بافندگان به وجود آمد.

وی ادامه داد: به موجب این تفاهم‌نامه ساماندهی تعاونی‌های فرش دستباف، صدور پروانه برای تشکل‌ها و صدور کارت شناسایی برای قالیبافان به اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف واگذار شد.

بهرامی بیان کرد: در بحث آموزش و بازاریابی به دلیل آنکه ابزارهای لازم را در اختیار نداشتیم نمی‌توانستیم پروانه صادر کنیم یا نمایشگاه برگزار کنیم ولی با امضای این تفاهم‌نامه امکان آموزش و شناسایی ظرفیت‌ها و بازاریابی و بازارسازیتوسط اتحادیه فراهم شد.

معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مرکز ملی فرش ایران ماه گذشته با هدف افزایش بهره‌وری و بهبود فضای کسب‌وکار صنعت فرش دستباف و واگذاری تصدیگری‌ها به اتحادیه فرش تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

true
false
false
true

false