کار سخت و مزد کم، زنان کشاورز گیلان را رنج می‌دهد
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱  
true
true
کار سخت و مزد کم، زنان کشاورز گیلان را رنج می‌دهد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد: شیرین پارسی گفت: گیلان استانی کشاورزی است و زنان کشاورز نقش موثری در تولید محصولات کشاورزی ایفا می‌کنند.

وی افزود: هیچ سازگاری مناسبی بین اقتصاد کشاروزی گیلان و درآمد کشاورزان گیلان وجود ندارد.

نایب رییس انجمن ملی زنان کارآفرین با بیان اینکه بسیاری از زنان و دختران شالیکار در روستاها علیرغم انجام کارهای سخت در مزارع برنجی که متعلق به پدر و همسرشان است، هیچ مزدی را دریافت نمی‌کنند، ادامه داد: اغلب مالکیت اراضی کشاورزی در استان از ان مردان است و زنان در مالکیت اراضی کشاورزی درصد بسیار ناچیزی از شالیزارها را به خود اختصاص داده‌اند.

پارسی خاطر نشان کرد: مشاهده می‌شود در روستاها مردان علاوه بر شخصیت حقیقی که در خانواده‌ها دارند، از شخصیت‌های حقوقی نیز برخوردار هستند، این در حالیست که اغلب زنان ما از این حق برخوردار نیستند.

وی تصریح کرد: گیلان از نظر محیط زیست، استانی بسیار شکننده است و حفاظت از محیط زیست استان امری بسیاری جدی است زیرا هر آسیبی که به آن می‌رسد، جبران آن بسیار سخت خواهد بود.

نایب رییس انجمن ملی زنان کارآفرین گفت: زنان طبیعت دوست گیلان در سازمان‌های مردم نهاد در حفاظت از اکوسیستم‌های طبیعی، تالاب‌ها و مشکلاتی که برای محیط زیست استان بوجود می‌آید، همواره فعالیتی مستمر و قوی دارند.

شیرین پارسی افزود: دیده می‌شود در مسئولیت‌ها که وظیفه مدیریتی آن حتما بر عهده مردان است، به نام توسعه، به تخریب محیط زیست آسیب وارد می‌شود، این در حالیست که اگر به راستی زنان هم در حوزه‌های مختلف زیست محیطی مسئولیت‌های مختلفی داشتند، حتما در کنار توسعه به حفاظت از محیط زیست گام‌های موثری برمی‌داشتند.

وی تاکید کرد: توسعه و ایجاد اشتغال در استان خوب است، اما باید در کنار حرکت در این مسیر حتما رعایت الزامات زیست محیطی را در نظر بگیریم.

نایب رییس انجمن ملی زنان کارآفرین افزود: به دلیل حس مادرانه‌ای که زنان دارند، حتما نسبت به حفظ محیط زیست کره زمین که در اصل مادر هستی محسوب می‌شود، تاکنون می‌توانستند اقدامات موثرتری در حفظ محیط زیست استان بردارند.

پارسی تصریح کرد: امید می‌رود، از این پس به توانمندی زنان و بهره‌مندی از ظرفیت بانوان در پست‌های مدیریتی استان بیش از گذشته اعتماد شود و هر روز شاهد حضور پررنگ‌تر بانوان در جهت توسعه بخش‌های مختلف محیط زیستی،اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و غیره باشیم./ ایسنا

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false