. چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان با حضور بیش از ٤٠٠ ناشر برگزار می شود
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان با حضور بیش از ۴٠٠ ناشر برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛  فیروز فاضلی، در نشست خبری برگزاری چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان در رشت، اظهار کرد: نمایشگاه کتاب بزرگترین رویداد فرهنگی استان گیلان بوده و به فرهنگ مردم تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه اولین دوره نمایشگاه استانی کتاب در سال ١٣٧١ به میزبانی استان گیلان برگزار شد، تصریح کرد: امسال سیصدوهفتادمین نمایشگاه استانی کتاب در گیلان برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، از حضور بیش از ۴٠٠ ناشر استانی و کشوری در ٢٠٠ غرفه نمایشگاه امسال خبر داد و گفت: از این تعداد ٣۵ ناشر گیلانی هستند.

فاضلی، کتاب را یک ماده فرهنگی دانست که جامعه به آن نیازمند است و یادآور شد: بوی کاغذ و کتاب هرگز از رونق نمی افتد و باید این یار مهربان را در کنار خود داشته باشیم.

وی با اشاره به اثرگذاری مشکلات کاغذ بر عرصه نشر کتاب و مطبوعات، عنوان کرد: از رسانه ها می خواهیم در راستای فرهنگ سازی مطالعه و کتابخوانی تلاش کنند تا کتاب و خرید کتاب تبدیل به فرهنگ شود. البته کتب الکترونیکی منافاتی با ترویج فرهنگ مطالعه ندارد.

این مقام مسئول، از ارائه تخفیف ٣٠ درصدی خرید کتاب در نمایشگاه امسال خبر داد و یادآور شد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سهم ٢٠ درصدی با ارائه بن تخفیف در غرفه بانک شهر فعال در نمایشگاه را دارد و مابقی آن توسط ناشران ارائه می شود لذا از ناشران می خواهیم به منظور گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی تخفیف را افزایش دهند.

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، با بیان اینکه مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب ساعت ١٠ صبح روز شنبه ٢۶ آبان برگزار خواهد شد، تصریح کرد: در این مراسم از سه ناشر، یک مولف خردسال و یک خبرنگار فعال در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تجلیل می شود.

وی، نمایشگاه کتاب را فرصت خوبی برای ارائه اقدامات فرهنگی و هنری نهادها و دستگاهها دانست و یادآور شد: مراسم رونمایی از کتاب و بزرگداشت چهره های فرهنگی از جمله برنامه های جنبی نمایشگاه کتاب است.

فاضلی، با بیان اینکه اقتصاد نشر با خرید کتاب می چرخد، خاطرنشان کرد: جامعه دانشگاهی و کتابخوان گیلان منتظر برگزاری نمایشگاه کتاب هستند و لذا با هماهنگی های انجام شده ١١٠ ناشر مطرح کشور در این نمایشگاه حضور دارند.

چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان از ٢۶ آبان لغایت یکم آذرماه ١٣٩٧ در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی گیلان (سالن فرش گیلان) واقع در کیلومتر ۵ جاده رشت به تهران برگزار می شود.

true
false
false
true

false