. پیش بینی هواشناسی گیلان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  سه شنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
پیش بینی هواشناسی گیلان

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ مازیار غلامی بیان کرد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده فعالیت جریانات جنوبی و نفوذ تدریجی توده هوای کم فشار به منطقه است که بر این اساس وزش باد جنوبی و روند افزایش دما تا صبح پنجشنبه پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: سرعت وزش باد طی سه شنبه (غروب و شب) و چهارشنبه در بعضی نقاط از شدت بیشتری برخوردار است و طی این مدت با فراهم شدن رطوبت کافی، گاهی وقوع پدیده مه در صبح ها و شب ها دور از انتظار نیست.
به گفته سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان، از عصر پنجشنبه با نفوذ تدریجی سامانه سرد، شرایط برای بارندگی (ارتفاعات بالاتر از دو هزار متر بارش برف) و کاهش دما تا روز جمعه مهیاست.
غلامی آسمان امروز گیلان را قسمتی ابری تا ابری، وزش باد جنوبی، بتدریج صاف عنوان و برای فردا (سه شنبه) نیز آسمان استان را صاف تا قسمتی ابری، بعضی ساعت ها وزش باد گرم، در پاره ای نقاط شدید بویژه ارتفاعات و دامنه ها پیش بینی کرد.
وی گفت: بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته با ۱۳ درجه مربوط به لاهیجان، بندرانزلی و بندرکیاشهر و کمینه دمای استان برای فردا با دو درجه مربوط به دیلمان و جیرنده بوده است.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان بیشینه دمای امروز رشت را ۲۰ درجه و کمینه دمای فردای مرکز گیلان را نیز پنج درجه ذکرکرد.

true
برچسب ها : , ,
false
false
true

false