پیش به سوی تصاحب جام نامرئی/ قهرمان نیم فصل کدام تیم خواهد بود؟
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  سه شنبه - ۶ خرداد - ۱۳۹۹  
true
true
پیش به سوی تصاحب جام نامرئی/ قهرمان نیم فصل کدام تیم خواهد بود؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیل سداد؛ هفته سیزدهم رقابت های لیگ برتر برگزار شد و بعد از چند هفته، تمام تیمها بازی خود را به انجام رساندند و هر هشت مسابقه بدون مشکل در شهرهای مختلف برگزار شد. با این حال ۶ تیم نخست جدول (به استثنای تراکتورسازی و پارس جنوبی جم) به اصافه ذوب آهن، نسبت به الباقی تیمها یک یا دو بازی کمتر انجام داده اند.

پدیده با ۲۹ امتیاز در صدر جدول رده بندی است. سپاهان با ۲۶، تراکتورسازی با ۲۳ امتیاز تیم سوم جدول است و پرسپولیس، پارس جنوبی و استقلال هم با ۲۱، ۱۹ و ۱۸ امتیاز چهارم تا ششم هستند. در کنار رقابت تیمها در صدر جدول، باید به جنگ پنهان آنها بر سر قهرمانی نیم فصل هم اشاره ای داشته باشیم.

پارس جنوبی و استقلال تهران شانسی برای رسیدن به قهرمانی نیم فصل ندارند. آنها در رده های پنجم و ششم قرار دارند و تحت هیچ شرایطی امتیازاتشان به پدیده، صدرنشین فعلی لیگ نمی رسد. اما ۴ تیم دیگر برای قهرمانی نیم فصل رقابت شدیدی با یکدیگر خواهند داشت.

پدیده صدرنشین یک بازی کمتر دارد. آنها در سه بازی باقیمانده خود با گرفتن ۷ امتیاز تحت هر شرایطی قهرمان می شوند. تیم یحیی سه مسابقه سخت را مقابل تیمهای سپاهان در اصفهان، ماشین سازی در مشهد و استقلال در تهران دارند. تنها یک بازی خانگی و جدال با دو تیم بالانشین و یک تیم که در این فصل تنها یک شکست داشته است.

سپاهان هم مانند پدیده ۱۲ بازی انجام داده است. آنها در سه بازی باقیمانده خود باید به مصاف دو رقیب مستقیمشان بروند. برد پدیده آنها را به صدر جدول می فرستد. شاگردان امیر قلعه نویی سپس بازی عقب مانده با پرسپولیس را بازهم در خانه برگزار می کنند و نهایتا به غدیر اهواز می روند تا مقابل تیم قعرنشین استقلال خوزستان قرار بگیرند.

دو بازی بسیار حساس با دو تیم رقیب مستقیم می تواند تکلیف خیلی از مسائل را برای سپاهان قلعه نویی روشن کند.

تراکتورسازی تنها تیم در بین تاپ فور لیگ است که فقط دو بازی باقی مانده دارد. آنها فقط در صورتی قهرمان می شوند که پدیده یک امتیاز هم به دست نیاورد و سپاهان سه امتیاز مال خود کند. آنها در این صورت می توانند با تفاضل گل قهرمان نیم فصل اول شوند. اتفاقی که به نظر بعید می رسد اما با این حال روی کاغذ شانس دارند. تیم محمد تقوی در هفته چهاردهم مهمان پارس جم در ورزشگاه تختی است و نهایتا باید در خانه خود به مصاف فولاد خوزستان برود.

اما پرسپولیس. تیم ۲۱ امتیازی که فعلا چهارم جدول است اما دو بازی کمتر انجام داده است. آنها باید ۴ بازی عقب افتاده خود را مقابل تیمهای ماشین سازی(مهمان)، ذوب آهن(میزبان)، سپاهان(مهمام) و پارس جم(میزبان) به انجام برسانند. ۴ بازی سخت و دشوار که پرسپولیس باید حداکثر امتیازات را از آنها به دست بیاورد تا به مقام قهرمانی نیم فصل دست پیدا کند.

حال باید دید تکلیف این دیدارهای حساس باقی مانده تا پایان نیم فصل به چه نتایجی منجر می شود.

true
true
false
true

false