. پیشرفت جامعه در گرو پویایی فرهنگ است
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  دوشنبه - ۶ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
پیشرفت جامعه در گرو پویایی فرهنگ است

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ فیروز فاضلی، روز پنجشنبه، دوم اسفندماه در اختتامیه چهارمین جشنواره فرهنگی و هنری فجر رشت در مجتمع خاتم‌الانبیا(ص) این شهر، خانواده را عاملی مهم در نهادینه‌سازی فرهنگ دانست و گفت: در دنیای امروز خانواده‌ها برای مباحث فرهنگی و هنری اهمیت ویژه‌ای قائل هستند.

وی با بیان اینکه امروز حوزه نفوذ فرهنگ به همه ابعاد زندگی بشر کشیده شده است، تصریح کرد: امروز خانواده‌های گیلانی همگام با دولت به دنبال توسعه و اشاعه فرهنگ غنی ایرانی، اسلامی هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بر ضرورت ارتقای توانمندی فرهنگی افراد در جامعه تأکید کرد و افزود: ارتقای توانمندی فرهنگی افراد به‌عنوان سرمایه‌های فرهنگی جامعه در بسط توسعه فرهنگی جامعه تأثیرگذار است.

فاضلی خواستار الگوسازی فرهنگی برای مردم به‌ویژه نوجوانان و جوانان شد و تصریح کرد: پیشرفت و توسعۀ اقتصادی، سیاسی، اجتماعی جامعه در گرو پویایی فرهنگ آن جامعه است.

وی در ادامه با قدردانی از متولیان برگزاری جشنواره فجر رشت، گفت: تداوم این جشنواره‌ها موجب شکوفایی توانمندی فرهنگی و هنری جوانان این شهر شده که عاملی مهم در ارتقای فرهنگ است.

چهارمین جشنواره فرهنگی و هنری فجر رشت با اجرای ٧١ برنامه متنوع به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان، از ١٢ بهمن لغایت دوم اسفندماه در مجتمع فرهنگی هنری خاتم‌الانبیا(ص) برگزار شد.

در آئین اختتامیه این جشنواره از در بخش آموزشگاه‌های آزاد موسیقی از آموزشگاه‌های گلشن، نوا، اوج، گلداد، فریدون‌زاده، هزاردستان، زیباکناری، مضراب، خورشید، معاصر، ایزدپناه، آفرینش، طاها، آونگ و دلنوازان تجلیل شد.

همچنین از علیرضا مددی، نادر حسینی، ابراهیم صفری، مریم فرجی و شبنم جلالت به‌عنوان مسئولان انجمن‌های مختلف جشنواره قدردانی شد و در بخش عکس از سخاوت امانی، کبری علی‌پور، علی شفیعی، آرش نوربخش و آرین خوشدل تجلیل به‌عمل آمد.

در بخش آموزشگاه‌های آزاد نمایشی نیز به آموزشگاه‌های صحنه، نیکنام، موج نو، هفت و آبی نارنجی لوح یادبود اهدا شد و از محمد ابراهیم نوروزی پیشکسوت نقاشی با اهدا لوح یادبود قدردانی شد.

true
false
false
true

false