پشتیبانی از کشاورزان با صنعت بیمه
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  سه شنبه - ۱۳ خرداد - ۱۳۹۹  
true
true
پشتیبانی از کشاورزان با صنعت بیمه

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ درجانی در جلسه ستاد بیمه کشاورزی گیلان با حضور مدیر شعب بانک کشاورزی استان ، معاونین سازمان،معاون خدمات بیمه ای و دیگر اعضاء با اشاره به اینکه بیمه بخش کشاورزی، صنعتی پشتیبان است افزود:با توجه به گردش مالی بخش کشاورزی در استان گیلان که بیشترین سهم را در اقتصاد استان دارد لازم است تا تمام توان خود را در کلیه بخش های مرتبط به خصوص بیمه که یک صنعت پشتیبان در این بخش است به کار بگیریم.

وی عوامل زیادی را در به ثمر نشستن محصول کشاورزی دخیل دانست و ادامه داد: این عوامل، ریسک در بخش کشاورزی را بالا برده و بیمه ها باید کشاورزان را حمایت کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان حضور نماینده کشاورزان در ستاد را کمک موثر عنوان نمود و اذعان داشت: بالا بردن سهم استان در کشور با توجه به اقتصاد کشاورزی استان و افزایش اطلاع رسانی های گسترده بخش ترویج دو کار عمده برای ارتقا سطح بیمه گیلان است.

وی با تاکید بر اینکه پیشگیری بهتر از درمان بوده و قبل از وقوع خسارت، باید آگاه سازی بهره برداران در مزرعه انجام پذیرد تصریح کرد: در سال جاری با اطلاع رسانی و آموزش های به موقع توانستیم از حوادث احتمالی جلوگیری و میزان تلف شدن محصولات را در بخش های مختلف کاهش دهیم.

درجانی راه حل افزایش ضریب نفوذ بیمه کشاورزی را استفاده از بخش خصوصی و فارغ التحصیلان بخش کشاورزی بیان کرد و اظهار داشت: جوانان متخصص به عنوان کارگزار و تسهیلگر بخش آموزش میتوانند برای پیشگیری و کاهش خسارات در صندوق بیمه فعالیت کنند.

وی خاطر نشان کرد : کشت دوم از سیاست های اصلی سازمان جهاد کشاورزی است و بیمه باید گستره عمل خود را افزایش دهد.

در پایان جلسه ستاد بیمه کشاورزی استان رئیس سازمان جهاد کشاورزی، طاهری؛ مدیر شعب بانک کشاورزی استان را به عنوان دبیر ستاد معرفی کرد.

true
true
false
true

false