پرداخت ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره به زیر ساخت های گردشگری گیلان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۲ تیر - ۱۳۹۹  
true
true
پرداخت ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره به زیر ساخت های گردشگری گیلان

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی گیل سداد؛ رضا حسن پور، افزود: این پروژه‌ها شامل یک هتل چهار ستاره، چهار واحد پذیرایی، یک مهمانپذیر، دو ‌مجتمع گردشگری و یک واحد بوم گردی با برآورد حجم کل سرمایه‌گذاری ۳۵۰میلیارد ریال است.

وی اظهار داشت: این اقدام با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته با مدیرکل دفتر امور روستایی و عشایری استانداری گیلان صورت گرفته است.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان، پیش بینی کرد: در طرح های یادشده حداقل برای ۱۶۰ نفر به‌ صورت مستقیم شغل ایجاد می شود و هشت مورد از این طرح ها در دهه فجر به بهره برداری می رسد.

حسن پور، گفت: کمبود منابع ارزان قیمت و تسهیلاتی، گران بودن تعرفه ها، کم سو بودن همکاری در روند اجرای پرونده های بوم گردی از سوی برخی نهادهای مرتبط و بوروکراسی اداری از مهمترین موانع سرمایه گذاری در استان است.

وی با بیان اینکه ساز و کار پیچیده اداری و نبود هماهنگی لازم بین دستگاه های مربوطه از استقبال سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری می کاهد؛ عنوان کرد : باید برای تسهیل فرآیند سرمایه گذاری در استان تلاش شود.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان، اضافه کرد: تنها اجرای طرح های هتل و هتل آپارتمان در استان ظرفیت ایجاد اشتغال حدود دو هزار و ۲۰۰ نفر در استان بصورت مستقیم و پنج هزار نفر به صورت غیر مستقیم را فراهم می کند.

در حال حاضر، ۱۰۵ هتل، ۳۳ هتل آپارتمان، ۸۱ مجتمع گردشگری، ۴۹ مهمانپذیر، یک هزار و ۶۸۸  مسافرکاشانه، ۲۰ مجتمع سرگرمی و تفریحی، ۳۸ اقامتگاه بومگردی، یک اسکله مسافربری و دریایی، ۲۸ اسکله گردشگری دریایی در گیلان فعال است.

تعداد ۹۱ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۶۸۴ نفر گردشگر شب اقامت از ابتدای سال ۹۷ تا انتهای شهریور ۹۸ در واحدهای اقامتی استان اسکان یافته‌اند.

true
برچسب ها : ,
true
false
true

false