پدافند غیرعامل باید بطور دقیق در طرح آمایش سرزمین دیده شود
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
پدافند غیرعامل باید بطور دقیق در طرح آمایش سرزمین دیده شود

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛   دکتر مصطفی سالاری در این نشست که پیش از ظهر امروز با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد، اظهار داشت: طراحی و برنامه ریزی، اصلی اساسی در پدافند غیرعامل است.

*باید در حوزه پدافند غیرعامل کارهای متفاوتی صورت گیرد*

وی با بیان اینکه باید در حوزه پدافند غیرعامل کارهای متفاوتی صورت گیرد، گفت: پدافند غیرعامل بایستی نمودی عینی در جاده‌ها و بخصوص زیر ساخت‌هایی نظیر آب، برق و گاز نیز داشته باشد.

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم در نظر گرفتن پدافند غیرعامل در طرح‌های عمرانی و زیرساختی، گفت: لحاظ کردن پدافند غیرعامل در پروژه‌ها و طرح‌ها، ضمن اثربخشی اجرایی، صرفه اقتصادی را نیز به دنبال خواهد داشت.

*پدافند غیرعامل باید بطور دقیق در طرح آمایش سرزمین دیده شود*

دکتر سالاری با اشاره به اینکه نباید در این حوزه بخشی‌نگر باشیم، اظهار داشت: پدافند غیرعامل باید بطور دقیق در طرح آمایش سرزمین دیده شود. وی با اشاره به مشابهت عملکردی بین دو سازمان مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اظهار کرد: اگرچه این دو سازمان دارای تعاریفی متمایز هستند اما به لحاظ عملکرد، رفتاری مشابه داشته و ضرورت دارد در این‌خصوص اصلاح رویه صورت گیرد.

نماینده عالی دولت در استان تأکید کرد: باید سناریونگاری کنیم و به نحوی عمل کنیم که امور از حالات پراکندگی خارج شوند؛ می‌توانیم از صاحب نظران کشورهای خارجی نیز بهره علمی ببریم. دکتر مصطفی سالاری در پایان سخنانش از آمادگی برای تکمیل طرح جامع پدافند غیرعامل سخن گفت و اظهار داشت: تلاش می‌کنیم موضوع پدافند غیرعامل به درستی تبیین شده و به مرحله اجرا درآید.

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز در این نشست با قدردانی از تلاش‌های استاندار جوان گیلان اظهار داشت: با شناختی که از تفکر شما دارم اتفاقات خوبی برای گیلان متصور است.

*کسب جایگاه استاندار برگزیده در حوزه پدافند غیرعامل افتخاری است که نشان از توجه شما به این موضوع دارد*

سردار حیدری ادامه داد: کسب جایگاه استاندار برگزیده در حوزه پدافند غیرعامل افتخاری است که نشان از توجه شما به این موضوع دارد.

*باید تلاش کنیم صف ضد انقلاب از مردم جدا شود*

وی با اشاره به وقایع روزهای اخیر، تصریح کرد: عوامل ضد انقلاب تلاش کردند از فضای اعتراض قانونی مردم سوء استفاده کنند و با موج سواری فضا را غبار آلود کنند؛ باید تلاش کنیم صف ضد انقلاب از مردم جدا شده و نارضایتی مردم برطرف شود.

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: برگزاری دوره‌های تخصصی آموزشی برای کارمندان دولت، اختصاص کتاب آموزش پدافند غیرعامل برای دانش‌آموزان و اقدامات این چنینی می‌تواند نقش مطلوبی داشته باشد.

سردار حیدری در پایان گفت: طبق قانون یک درصد از سهم اعتبارات تملک دارایی‌های دولت باید توسط دستگاه‌ها اجرایی به پدافند غیرعامل اختصاص یابد.

 

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false