پایان هفته سرد در نوار شمالی/افت دمای 8 تا 10 درجه ای در رشت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۱۵ تیر - ۱۳۹۹  
true
true
پایان هفته سرد در نوار شمالی/افت دمای ۸ تا ۱۰ درجه ای در رشت

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛  امین حسین نقشینه افزود: امروز در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی است اما پیش بینی ها نشان می دهد در برخی از ساعات وزش باد شدید در گیلان ، اردبیل ، اذربایجان غربی و آذربایجان شرقی دور از انتظار نیست.
وی اظهارداشت: این بادهای جنوبی موجب افزایش دما در استان های شمالی خواهد شد و فردا با نزدیک شدن سامانه بارشی از غرب به کشور انتظار داریم در نواحی غرب و شمال غرب بارش ها همراه با وزش باد و در ارتفاعات غرب وشمال غرب به صورت برف آغاز شود.
نقشینه ادامه داد: بر این اساس از بعدازظهر پنج شنبه در مسیرهای کوهستانی زاگرس واقع در سمال غرب ، غرب تا جنوب غرب و جمعه تا شنبه برای ارتفاعات و دامنه های شمال و جنوبی رشته کوه البرز بارش برف خواهیم داشت که به علت لغزندگی در ترافیک جاده ای این مسیرها اختلال رخ خواهد داد.
به گفته وی، جمعه برای جنوب غرب بارش ها به شکل رگبار و رعد و برق خواهد بود.
وی افزود: بعد از ظهر پنج شنبه و روز جمعه با جنوبی شدن جریان باد در سواحل خلیج فارس، سواحل استان های خوزستان و بوشهر مواج و توفانی می شود ، همچنین در این بازه زمانی سواحل غربی دریای خزر نیز مواج و توفانی می شود.
نقشینه گفت: بر این اساس روز پنج شنبه و جمعه شاهد افت دمای ۸ تا ۱۰ درجه ای در رشت خواهیم بود و جمعه و شنبه در تبریز ۸ درجه و شنبه در مشهد نیز تا ۸ درجه افت دما خواهیم داشت.

true
true
false
true

false