پاسخگو نبودن نهادها به مردم، منجر به پرخاشگری در جامعه می شود/حق مردم گیلان از درآمدهای ملی ادا نشده است/۴۷ اولویت فرهنگی گیلان مشخص شد
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  جمعه - ۲ اسفند - ۱۳۹۸  
true
true
پاسخگو نبودن نهادها به مردم، منجر به پرخاشگری در جامعه می شود/حق مردم گیلان از درآمدهای ملی ادا نشده است/۴۷ اولویت فرهنگی گیلان مشخص شد

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه تمام موضوع های ۴۵گانه مسائل فرهنگی گیلان ناشی از طلاق و خشونت کلامی است، به هفت راهکار ارائه شده در کاهش خشونت کلامی در جامعه اشاره کرد و افزود: پاسخگو نبودن نهادها و ایجاد عقده در مردم منجر به پرخاشگری در جامعه می شود.
وی به هفت راهکار ارائه شده در کاهش خشونت کلامی در جامعه اشاره کرد و افزود: پاسخگو نبودن نهادها و ایجاد عقده در مردم منجر به پرخاشگری در جامعه می شود.
امام جمعه رشت با بیان اینکه در شرایط هجمه گسترده به فرهنگ ایرانی _ اسلامی قرار داریم، تصریح کرد: دشمن در عرصه ناهنجاری های اجتماعی سرمایه گذاری کرده است.
آیت الله فلاحتی، فقدان دانش نسبت به مسائل تربیتی را از نکته های مهم دانست و بیان کرد: متاسفانه در عرصه سرمایه گذاری فرهنگی غفلت شده است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی گیلان به روایتی از امام صادق(ع) مبنی بر مراقبت های ویژه مادر در دوران حاملگی اشاره کرد و گفت: معنای سخن مذکور این است که باید از پایه در عرصه فرهنگی تلاش شود و مجازات در آخرین مرحله قرار دارد.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه توجه به زیرساخت ها در فرهنگ عمومی حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: نماز در ایجاد انگیزه درونی و کاهش ناهنجاری های اجتماعی نقش مهمی ایفا می کند.
آیت الله فلاحتی بر فرهنگ سازی از مهدکودک ها و پیش دبستانی تاکید کرد و یادآور شد: پدر و مادر پایه گذار زندگی فرزندان هستند ضمن اینکه آموزش و پرورش رکن اساسی فعالیت های فرهنگی محسوب می شود.
وی، خواستار هدایت راهکارها و سرمایه گذاری به طرف آموزش و پرورش شد و اظهار کرد: تمام موضوع های ۴۵گانه مسائل فرهنگی ناشی از طلاق و خشونت کلامی است و اگر در این زمینه درست کار کنیم موضوع های دیگر ساماندهی می شود.

حق مردم گیلان از درآمدهای ملی ادا نشده است

رئیس کل دادگستری گیلان، تراکم جمعیتی را از دلایل کاهش آستانه تحمل مردم برشمرد و تصریح کرد: حق مردم گیلان از درآمد ملی به خوبی ادا نشده و در حد استان های معمولی است.

احمد سیاوش پور؛ یکی از وظایف قوه قضائیه را پیشگیری از وقوع جرم عنوان کرد و گفت: مردم گیلان با توجه به فرهنگ غنی و فضای خدادادی باید آرام باشند اما به لحاظ خشونت کلامی و فیزیکی در رتبه های بالای کشور هستند.
رئیس کل دادگستری گیلان، یکی از دلایل پرخاشگری در گیلان را روند کند اجرای برنامه ها عنوان کرد و افزود: حرکت کند اجرای برنامه ها در روح و روان انسان تاثیر می گذارد و از نظر کارشناسان یکی از بسترهای کاهش آستانه تحمل مردم است.
وی با اشاره به اینکه بستر بروز اختلاف ها در گیلان بسیار است، بیان کرد: مسائل شهری از جمله کاهش آستانه تحمل مردم محسوب می شود ضمن اینکه بسیاری از واحدهای مسکونی شهر رشت فاقد سند و اصول شهرسازی است.
این مسئول، تراکم جمعیتی را از دلایل کاهش آستانه تحمل مردم برشمرد و تصریح کرد: حق مردم گیلان از درآمد ملی به خوبی ادا نشده و در حد استان های معمولی است.

۴۷ اولویت فرهنگی گیلان مشخص شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه ۴۷ مورد اولویت های فرهنگی استان مشخص شده است، اظهار کرد: دو موضوع خشونت کلامی و طلاق برای پیگیری در شورای فرهنگ عمومی گیلان مصوب شده است.

 فیروز فاضلی؛ با اشاره به اینکه دامنه خشونت لایه های گسترده ای از رفتار انسان را در بر می گیرد، تصریح کرد: از جمله لایه های زیرین خشونت، خشونت کلامی محسوب می شود که توهین، تحقیر، تهمت، غیبت، خشونت در فضای مجازی و برچسب زدن و تمسخر است.
دبیر شورای فرهنگ عمومی گیلان به پنج دلیل خشونت کلامی در استان اشاره کرد و افزود: افزایش مهاجرت از روستاها به شهرها و افزایش حاشیه نشینی که منجر به برخورد فرودست و فرادست می شود، از دلایل خشونت کلامی در گیلان است.
وی ادامه داد: مهاجرت عاملی برای کاهش تاب آوری اجتماعی است و اگر این روند تا سال ۱۴۰۰ ادامه پیدا کند ۷۰ درصد جمعیت گیلان شهری می شوند.
فاضلی با بیان اینکه کاهش استاندارد سلامت اجتماعی دومین عامل خشونت کلامی در گیلان است، خاطرنشان کرد: خانواده نقش آرامش بخشی خود را نسبت به گذشته از دست داده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به ازدحام زمینه های مسائل اجتماعی به دلیل تراکم جمعیت در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: در ساعت های پر تراکم ترافیک زمینه پرخاش بیشتر می شود.
این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه آدم ها در جاهایی که نظارت و کنترل روی آنها نیست رفتارهای ناهنجار و مغایر شهروندی انجام می دهند، اظهار کرد: آموزش شهروندی در مورد مذکور تاثیرگذار است.
فاضلی به نقش عوامل شخصیتی و روانی در پرخاشگری اشاره کرد و افزود: سبک فرزندپروری والدین به گونه ای شده که افراد خودشیفته در جامعه افزایش پیدا کرده است.

true
true
false
true

false