وعده ۲۰ روزه برای پرداخت باقی پول گندم‌کاران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
وعده ۲۰ روزه برای پرداخت باقی پول گندم‌کاران

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ یزدان سیف در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: خرید تضمینی گندم به پایان رسیده و از ابتدای فصل برداشت تاکنون هشت میلیون و ۹۰۰ هزار تن از این محصول استراتژیک از گندم‌کاران خریداری شده که ارزشی بالغ بر ۱۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان داشته و تاکنون ۸۸۰۰ میلیارد تومان به حساب گندم‌کاران واریز شده و ۲۸۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز باقی مانده است.

وی افزود: طی هفته‌های آینده باقی‌مانده مطالبات گندم‌کاران تامین و پرداخت می‌شود و شرکت بازرگانی دولتی مانند سال گذشته از همه ابزارهای مالی خود برای تامین و پرداخت هرچه سریع‌تر دسترس گندم‌کاران استفاده می‌کند، چرا که دولت دغدغه بسیاری برای حل این مشکل کشاورزان دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: همچنین از بورس کالا و اوراق مرابحه استفاده خواهیم کرد؛ به گونه‌ای که حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مرابحه و ۷۰۰ میلیارد تومان نیز اوراق اسناد خزانه آماده است و مابقی آن نیز تخصیص‌هایی است که در اختیار شرکت قرار می‌دهند تا هرچه زودتر باقی مانده بهای محصول گندم‌کاران تامین و پرداخت شود.

سیف گفت: بیشترین میزان برداشت گندم مربوط به استان‌های خوزستان با یک میلیون و ۳۵۳ هزار تن، گلستان با یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن و استان فارس با ۹۰۰ هزار تن بوده که خرید تضمینی آن توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران انجام شده است.

به گزارش ایسنا، خرید تضمینی گندم هر ساله بیشترین بار مالی را روی دوش دولت‌ها می‌گذارد و طی سال‌های دولت یازدهم نیز میزان تولید و خرید تضمینی گندم رو به افزایش بوده است؛ تا جایی که سال گذشته به بیشترین حد ممکن یعنی ۱۱.۵ میلیون تن معادل حدود  ۱۵ هزار میلیارد تومان رسید. اما امسال تولید و خرید تضمینی گندم کمتر شد و به حدود هشت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معادل  ۱۱.۶ میلیارد تومان رسید.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false