ورود زائران خارجی از مرز زمینی آستارا
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  دوشنبه - ۵ خرداد - ۱۳۹۹  
true
true
ورود زائران خارجی از مرز زمینی آستارا

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ مسئول کمیته فرهنگی و استقبال ستاد اربعین آستارا در حاشیه ورود نخستین زائران خارجی اربعین در پایانه مرزی این شهرستان گفت : ۱۰۰ زائر خارجی اربعین حسینی از کشور جمهوری آذربایجان با ۲ دستگاه اتوبوس ، در میان استقبال گرم مسئولان محلی، از مرز زمینی آستارا وارد کشور شدند.
جمشید مهدوی افزود : ۲ موکب با ۱۲۰ خادم افتخاری با کارت شناسایی ، برای پذیرایی از این زائران در محوطه پایانه مرزی و حرم امامزادگان آستارا فعال شده است و از ساعت ۸ تا ۲۴ ، غرفه های پذیرایی ، پاسخ به مسائل شرعی ، خیمه معرفت ، زیارت مجازی ، محصولات فرهنگی ، صنایع دستی ، صرافی و نمازخانه در این موکب ها دایر است.
وی با بیان اینکه برخورد خادمان و برپایی نظم و امنیت در پذیرایی از زائران، معرف فرهنگ ایران اسلامی است گفت: برای رفاه حال زائران در محوطه پایانه مرزی، ۲۴ چشمه سرویس بهداشتی ساخته شد.
مسئول کمیته استقبال ستاد اربعین آستارا با اشاره به این که پارسال ۱۲ هزار زائر خارجی اربعین حسینی از مرز زمینی آستارا وارد ایران شدند، پیش بینی کرد امسال تعداد زائران به ۱۵ هزار نفر برسد.
ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان چندی پیش از برنامه ریزی برای استقرار ۱۸ موکب استقبال از زائران خارجی اربعین در مرزهای آستارا و مهران و شهرهای نجف و کربلا خبر داده بود.
همایش پیاده روی اربعین حسینی که از چند سال پیش با همت مسلمانان اجرا می شود، در روز اربعین در کربلای معلی به اوج شور و شکوه خود می رسد و بزرگترین تجمع جهانی نام گرفته است.
شهرستان مرزی آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد کشور است و سالانه نزدیک به ۸۰۰ هزار مسافر داخلی و خارجی از مرز آن تردد می کنند.

true
true
false
true

false