ورزش نسخه رایگان سلامت زنان است
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱  
true
true
ورزش نسخه رایگان سلامت زنان است

به گزارش گیل سداد؛ اختر خوشدل در حاشیه همایش هفته ملی سلامت زنان اظهار کرد: هر ساله هفته پایانی مهرماه، همایشی با عناوین مختلف و با توجه به دغدغه آن روز جامعه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه با توجه به دغدغه دانشگاه علوم پزشکی به‌ سلامت زنان و با توجه به شیوع کم تحرکی و اضافه وزن از طرف وزارتخانه، امسال با شعار “ورزش نسخه رایگان سلامت زنان است” به ترویج فرهنگ ورزش پرداخته می‌شود.

مشاور امور بانوان و خانواده علوم علوم پزشکی استان گیلان با بیان اینکه کم تحرکی در بانوان باعث هنجارها و بیماری‌هایی چون قلبی، عروقی، سرطان‌ها و دیابت می‌شود، گفت: همایش امسال باهدف ترویج فرهنگ ورزش در جامعه در حال برگزاری است.

خوشدل بابیان اینکه این همایش با همکاری واحد سلامت جمعیت خانواده و مدارس و معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: این همایش موضوع فعالیت فیزیکی را به عنوان محور اصلی پویش در سال جاری انتخاب کرده است تا از شیوع بیماری‌های قلبی، عروقی، سرطان‌ها و مشکلات روانی اجتماعی، اسکلتی-عضلانی ناباروری و غیره جلوگیری کند.

معاون امور بانوان و خانواده دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان آغاز هفته سلامت را از روز دوشنبه ۲۴ مهر دانست و افزود: اولین روز هفته بانام روز ملی پارالمپیک و با اهدافی چون فعالیت فیزیکی مناسب، ضامن سلامت زنان در همه گروه‌های سنی  شروع به فعالیت کرده است.

وی با بیان اینکه در روز دوم این هفته به نقش فعالیت جسمانی در پیشگیری از ناباروری زنان توجه شده است، اظهار کرد: روز تربیت‌بدنی و ورزش در سومین روز هفته ملی سلامت بانوان ایران با محوریت زنان پیشگام، الگوی مشارکت خانواده در ورزش همگانی، مورد توجه قرارگرفته است.

خوشدل چهارمین روز این هفته را با محوریت هفته سلامت روان و نقش ورزش در آن عنوان کرد و توجه به ترویج  نقش تمرینات ورزشی در پیشگیری از بیماری‌های اسکلتی عضلانی را در روز پنجم این هفته مورد توجه و بررسی قرار داده است.

وی گفت: نقش ورزش در سلامت قلب و عروق و نقش فعالیت فیزیکی در پیشگیری از انواع سرطان‌ها در زنان نیز از عناوین روزهای آخر هفته ملی سلامت بانوان ایران می‌باشد که با توجه به آن می‌توان از بسیاری از مشکلات جامعه زنان جلوگیری کرد.

true
برچسب ها : , ,
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false