. هند و روسیه در انتظار برداشت کیوی رودسر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
هند و روسیه در انتظار برداشت کیوی رودسر

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ احسان‌الله مشتاق اظهار داشت: برداشت کیوی از باغات رودسر در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود، امسال ۳۳ هزار تن کیوی از باغات این شهرستان برداشت شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۳۵هزار تن کیوی از باغات رودسر برداشت شده بود، افزود: سیل مهرماه امسال و خسارت به باغات کیوی این شهرستان،موجب کاهش ۲هزار تنی تولید این محصول شده است.

مشتاق ادامه داد: یک هزار و ۳۰۰هکتار از باغات رودسر به کشت کیوی اختصاص دارد و بیش از ۴هزار خانوار رودسری در تولید کیوی فعالیت دارند.

مدیر جهاد کشاروی رودسر تصریح کرد: تاکنون در بیش از نیمی از باغات رودسر کیوی برداشت شده است و قیمت فروش این محصول در بازار نیز مناسب است.

وی با اشاره به اینکه نیمه اول آذرماه برداشت کامل این محصول در باغات رودسر به اتمام می رسد و میزان دقیق تولید کیوی در این شهرستان اعلام می‌شود ،خاطرنشان کرد: امسال کیفیت این محصول بسیار مناسب است.  روسیه و هند از مشتری های مهم کیوی رودسر هستند.

مشتاق با بیان اینکه اغلب قیمت کیوی به صورت سردرختی محاسبه می‌شود و متاسفانه سود فروش این محصول در برخی موارد به جیب دلالان می‌رود، افزود: تشکیل تعاونی‌ها می تواند تا حدودی دست واسطه گران را کوتاه کند و اقداماتی برای تحقق این امر در رودسر در حال انجام است./ایسنا

true
false
false
true

false