. هلال احمر به ارتقای درجه نجاتگران توجه جدی دارد 
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۴ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
هلال احمر به ارتقای درجه نجاتگران توجه جدی دارد 

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ مهدی ولی پور گفت :نجاتگران منخب هشت استان در دوره آموزشی نجات در عمق و ارتفاع که به مدت یک هفته در چاف لنگرود به صورت منطقه ای در حال برگزاری است حضور دارند .
وی افزود : نجاتگران در کلاسهای عملی جستجو و نجات در عمق و انتقال در ارتفاع ، رها سازی در فضای معلق ، صعود ، خود حمایتی ، دگر حمایتی ، کار با قرقره و سه پایه نجات ، انتقال مصدوم محبوس در فضای معلق ، کارگاههای کشش فلاشینگ (افزایش نیرو ی نجاتگر جهت انتقال مصدوم ) کارگاه کیرول ( عبور به وسیله طناب از یک مانع به مانع دیگر ) و کارگاههای کشش حضور می یابند . 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بیان کرد : نجاتگران در آخرین روز دوره با حضور دو تن از مربیان برجسته کشوری (سیدی و مخمس) در آزمون عملی شرکت می کنند که پس از قبولی درآزمون عملی بعنوان اعضای تیم های واکنش سریع ، امداد کوهستان و عملیاتی ویژه در استان خود حضور می یابند .
وی گفت : نجاتگران آموزش دیده در این دوره قابلیت حضور در حوادثی مانند زلزله و آوار شهری و کوهستان ، همچنین فرود از بالگرد و انتقال مصدوم با بسکت را دارند .
سیاوش غلامی معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان گفت : ۴۰ نفر از نجاتگران استانهای اردبیل ، آذربایجان شرقی و غربی ، زنجان ، کردستان ، البرز، زنجان و گیلان در این دوره حضور دارند .
وی افزود : نجاتگران قبل از شروع آموزش در پیش آزمون دوره شرکت و پس از کسب امتیاز لازم در دوره نجات در عمق و ارتفاع که به مدت یک هفته از ۲۴ آبان ماه در این استان برگزار می شود شرکت می کنند .

true
false
false
true

false