. هشدار فرماندار آستارا نسبت به عدم انتقال گیاه سنبل آبی توسط شهروندان به داخل منازل و مغازه های شهرستان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
هشدار فرماندار آستارا نسبت به عدم انتقال گیاه سنبل آبی توسط شهروندان به داخل منازل و مغازه های شهرستان

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ یونس رنجکش در حاشیه بازدید از طرح جمع آوری و مقابله با گیاه سنبل آبی در آبگیر سفیر امید آستارا که از چند روز پیش آغاز شده است افزود: متاسفانه گزارش های رسیده حاکی از آن است که برخی از افراد بویژه گردشگران این شهرستان با جمع آوری این گیاه وکاشتن آن در گلدان نسبت به حمل آن به داخل شهر و منازل و مغازه های شخصی خود اقدام می کنند که این  عمل بسیار خطرناک است.

وی اضافه کرد: با توجه به قدرت تکثیر و رشد سریع این گیاه مهاجم و تهدیدات ناشی از نگهداری آن برای ساکنان و محیط زندگی آنان به شهروندان و گردشگران توصیه می شود از این اقدام پرهیز کنند.

رئیس شورای پدافند غیر عامل شهرستان مرزی بندر آستارا اضافه کرد: از کلیه دستگاه های اجرایی بویژه شهرداری و محیط زیست خواسته شده است تا اقدامات اطلاع رسانی نسبت به تهدیدات زیستی  گیاه مهاجم سنبل آبی انجام و مردم را از خطرات نگهداری آن آگاه نمایند.

رنجکش گفت: در حال حاضر با توجه به اقدامات جمع آوری و مقابله انجام گرفته با سنبل آبی در آستارا شاهد از بین بردن آن در این منطقه هستیم اما خطر تکثیر و انتقال آن به سایر نقاط وجود دارد و در این زمینه هوشیاری مردم بسیار حائز اهمیت و همکاری های آنان مهم است.

true
false
false
true

false