. هت‌تریک طلایی کومیته مردان ایران در رقابت‌های جهانی کاراته
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
هت‌تریک طلایی کومیته مردان ایران در رقابت‌های جهانی کاراته

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛  در جریان آخرین روز از رقابت‌های کاراته قهرمانی جهان ۲۰۱۸ اسپانیا، تیم‌های کاتا و کومیته مردان ایران در دیدارهای رده‌بندی و فینال به مصاف حریفان خود رفتند که یک مدال برنز و یک طلا حاصل تلاش آن‌ها بود.

تیم کومیته مردان ایران با ترکیب سجاد گنج‌زاده، صالح اباذری، بهمن عسگری، علی‌اصغر آسیابری، مهدی خدابخشی و ذبیح‌الله پورشیب در دیدار فینال این رقابت‌ها به مصاف تیم ترکیه رفت که در یک بازی نزدیک با حساب ۳ بر ۲ به پیروزی رسید و برای سومین دوره متوالی مدال طلا را از آن خود کرد.

در جریان مبارزه پنجم این بازی با ضربه خطای بازیکن تیم ترکیه، سجاد گنج‌زاده از ناحیه بینی دچار شکستگی شد اما با پانسمان پزشک توانست این دیدار را به پایان رسانده و پیروز شود.

تیم ایران در دور نخست با قرعه استراحت روبرو بود و پس از آن در دور دوم با حساب ۳ بر صفر ارمنستان را شکست داد. در ادامه تیم ایران با نتیجه ۳ بر ۱ تیم سنگال را شکست داد و در مبارزه سوم خود نیز با همین نتیجه تیم اردن را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه‌نهایی رسید. شاگردان شهرام هروی در این‌مرحله نیز با نتیجه ۳ بر صفر تیم ایتالیا را مغلوب کرده و فینالیست این رقابت‌ها شدند.

تیم کومیته ایران در دو دوره گذشته رقابت‌های جهانی نیز در بخش مبارزات کومیته تیمی به مدال طلا رسیده بود.

همچنین در دیدار رده‌بندی کاتای تیمی، تیم ایران با ترکیب ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد دلیخون به مصاف تیم ترکیه رفت که با نتیجه ۳ بر ۲ پیروز شد و برای نخستین بار در تاریخ کاراته ایران به مدال برنز کاتا دست یافت.

تیم کاتای ایران پیش از این ابتدا با نتیجه ۴ بر ۱ از سد تیم روسیه گذشت اما در دور دوم با نتیجه ۵ بر صفر مغلوب اسپانیا شد که به دلیل صعود کشور اسپانیا به فینال، کاتاروهای ایران به جدول شانس مجدد راه یافتند و پس از برتری ۳ بر ۲ مقابل کویت به دیدار رده‌بندی صعود کردند. 

به این ترتیب نمایندگان کاراته کشورمان با کسب ۲ مدال طلا( بهمن عسگری، کومیته تیمی مردان)، یک نقره (سجاد گنج‌زاده) و سه برنز (ذبیح‌الله پورشیب، هامون درفشی‌پور و سارا بهمنیار) به کار خود در بیست و چهارمین دوره رقابت‌های جهانی کاراته پایان دادند.

*ترکیب کومیته کارهای ایران برای این مسابقات در بخش مردان به قرار زیر بود:
وزن ۶۰- کیلوگرم، امیر مهدی‌زاده (حذف)
وزن ۶۷- کیلوگرم، هامون درفشی‌پور (مدال برنز)
وزن ۷۵- کیلوگرم، بهمن عسگری (مدال طلا)
وزن ۸۴- کیلوگرم، ذبیح‌الله پورشیب (مدال برنز)
وزن ۸۴+ کیلوگرم، سجاد گنج زاده (مدال نقره)

تیم کومیته با ترکیب سجاد گنج‌زاده، صالح اباذری، بهمن عسگری، علی‌اصغر آسیابری، مهدی خدابخشی و ذبیح‌الله پورشیب، (مدال طلا)

true
false
false
true

false