نهادینه کردن فرهنگ وقف از الزامات پیشرفت تمدن اسلامی است
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۱ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
نهادینه کردن فرهنگ وقف از الزامات پیشرفت تمدن اسلامی است

پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ میرشمس مومنی زاده بعد از ظهر جمعه با تبریک فرارسیدن دهه وقف در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دستاورد وقف، فراهم سازی زمینه‌های مسوولیت‌پذیری اجتماعی و تبدیل این سنت حسنه به یک سرمایه عظیم اجتماعی است و به همین جهت احیای این سنت ارزشمند و ترغیب مردم جامعه در عمل به آن، بسیار ضروری است.
وی سنت وقف را به عنوان یکی از زیباترین جلوه های کمک به مردم در راستای کاهش فاصله طبقاتی در جامعه برشمرد و افزود: وقف، سنتی است که با احیای مجدد آن، گره بسیاری از مشکلات مردم و خصوصا مستمندان باز می شود.
مومنی زاده تاکید کرد: مهمترین وظیفه همگان این است که با همتی مضاعف و پشتکار بسیار با هدف قرب الهی و آشنا کردن واقفین دوراندیش و نیک اندیش از طرق مختلف، آنها را در راستای نیازهای واقعی و روز جامعه سوق دهیم .
وی با اشاره به اینکه وقف برخاسته از روح کمال و روحیه نوعدوستی و خیرخواهی انسان است، خاطر نشان کرد: بخش عظیمی از میراث فرهنگی، علمی، آموزشی، درمانی و اجتماعی در تمامی کشورهای اسلامی خصوصا در جمهوری اسلامی ایران از این سنت حسنه و نیات خیرخواهانه بوده و در این راستا ره آورد سنت وقف، چیزی جز خدمت و برکت نیست .
فرماندار انزلی افزود: پیشتازی در این عرصه پرامید خدمت به خلق خدا ، به عنوان فرصتی مغتنم بوده و احسانی ماندگار را ایجاد می کند .

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false