. نشست مدیران کل پدافند غیرعامل استانداری های سراسر کشوربرگزارشد
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
نشست مدیران کل پدافند غیرعامل استانداری های سراسر کشوربرگزارشد

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ در ابتدا معاون امنیتی و انتطامی وزارت کشور با اشاره به تببین تهدیدات امروز کشور بیان کرد: نام تهدیدات امروز را باید چهره متغیر تهدید بگذاریم یعنی امروزه با روند ثابت و مشخصی مواجه نیستیم بلکه تهدیدات مدام در حال تغییر است و شاید بتوان گفت عدم توجه به این موضوع می تواند موجب شود عناصر کشور ناخواسته در مسیر تهدید قرار گیرند.

 وی افزود: وقتی ما تهدید را دقیقا نشناسیم باعث می شود اقداماتی که با نیت خیر و صلاح جامعه صورت می گیرد ناخواسته در مسیری قرار گیرد که خود تبدیل به تهدید شود.

ذوالفقاری تاکید کرد: بخش عمده ای از مشکلات کشور ناشی از عملیات روانی بیرونی و داخلی است و تصویرسازی رسانه ها در سالهای گذشته از مسئولان کشور و ایجاد فضای اتهام زنی در کشور زمینه داخلی عملیات روانی را فراهم کرده است و بر بی اعتمادی مردم دامن زده است. این فضاسازی روانی موجب شده بر تهدیدی که در بیرون علیه کشور وجود دارد، دامن زده شود.

 وی با اشاره به نزدیک شدن به هفته گرامیداشت پدافند غیرعامل گفت: برای گرامیداشت این هفته تلاش شود که برنامه های کمتری با کیفیت بالاتر داشته باشیم تا کار اثرگذارتری انجام شود.

 وی خاطرنشان کرد: از همه ظرفیتها به درستی استفاده کنیم و انرژی بی جا در مسائلی که از سوی دیگر نهادها پیگیری می شود صرف نکنید و از دوباره کاری و ایجاد تضاد در کارها بپرهیزید و سعی کنید در مواردی که همپوشانی میان دستگاهها وجود دارد تکمیل کننده و پرکننده خلاها باشید و به دنبال مرزبندی و خط کشی‌برنامه ها نباشید.

 در ادامه ناصریان اظهار کرد: از سال ۹۱ که طرح اداره پدافند غیرعامل استانداری ها در سازمان برنامه و بودجه ساختاری تعریف شد، با توجه به بروز مشکلاتی، ساختار دو سطح این حوزه، در یک سطح ابلاغ شد به همین دلیل با مشکل پست معاونت در این حوزه مواجه هستیم.

 وی درخصوص آمار نیروهای این حوزه بیان کرد: بیش از ۲۵۰ پست سازمانی برای همکاران این حوزه ابلاغ شده است.

 ناصریان افزود: تعداد پست های سرپرستی و مدیریتی بالاست و آمار کارشناس بسیار کم است و تعداد کارشناسان با توجه به سطح مدیریتی وزارت کشور خیلی خوب نیست اما در حال تلاش برای حل این مشکل هستیم.

 وی با اشاره به ضعف های ساختاری گفت: باید از ظرفیتهای موجود استفاده کنیم و یکی از روسای ادارات را به عنوان معاون این حوزه تعریف خواهیم کرد. در حال بررسی ساختار هستیم که بتوانیم براساس شرایط، ساختار را اصلاح کنیم.

 معاون توسعه مدیریت و منابع با بیان اینکه یکی از اهداف پدافند غیرعامل حمایت و پیگیری در حوزه موضوعات زیرساختی کشور است، گفت: در این جا نیاز است نیروی انسانی متناسب تربیت شود. یکی از ضعفهای این حوزه جانشین پروری است که در ساختار اداری و نیروی انسانی این کار را نکرده ایم.

 ناصریان ادامه داد: جانشین پروری و تربیت نیروی های جدید از مباحث مهم و مورد توجه وزارت کشور است که ۲۶هزار نفر در مجموع استانداری ها و وزارت کشور شاغل هستند و نسبت شاغلین به پستها بسیار زیاد است این درحالی است که باید ۲۰ تا ۲۵ درصد پستهای سازمان خالی باشد

ناصریان با تاکید بر اینکه ما به دنبال نیروهایی هستیم که ماندگاری بالا داشته باشند، افزود: این موضوع دو دلیل دارد، اولا نیرو به اندازه کافی در استانداری ها داریم و به خوبی نتوانستیم از ظرفیت آنها استفاده کنیم و ضعف در ساماندهی نیرو داشتیم و بایستی نیروهای کیفی را جذب کنیم و آموزش لازم را به آنها بدهیم چراکه این نیروها ماندگاری بیشتری دارند، ثانیا جانشین پروری است خود وزارت کشوری ها ستاد را اداره کنند و در استانداری هم همینطور این نیروها ماندگارترند و نیروهای موجود نیز به کار گرفته می شوند، با آموزش لازم آنها وارد جریان کار می شوند.وی افزود: همچنین باید به سمت کیفی کردن آموزشها برویم و بر آموزش نیروها نظارت کنیم تا بهره وری نیروها را بالا ببریم.

 ناصریان خاطرنشان کرد: شاید در مواردی نیاز به استفاده از ظرفیتهای سایر سازمان ها باشدچراکه آموزش و یا یافتن جانشین زمان می برد اما این موارد حداقلی باشد و البته بر اساس توجه به تخصص و با تحصیلات مرتبط باشد.

ناصریان افزود: یکی از مشکلات کمبود اعتبارات است که درآمد استانداری ها کاهش یافته است تلاش ما این است که به درستی از منابع خود استفاده مدیریت کنیم که دچار کمبود نشویم که در این حوزه نیز باید در اعتبارات جاری و تملکی برنامه ریزی و هدف گذاری شود.

ناصریان در این نشست قول پیگیری تعریف پست سازمانی معاون پدافند غیرعامل را نیز داد وهمچنین تاکید کرد نامه تامین نیروی انسانی این حوزه طی روزهای آتی به استانداران ابلاغ می شود.وی افزود: یکی از ضعفهای موجود در استانداری ها بحث تفکیک سامانه های استانداریها است که کارگروهایی تعیین شده است و در خواست داریم مدیران پدافند غیرعامل استانداری ها در این موضوع فعال شوند تا به نتیجه مطلوب برسیم

true
false
false
true

false