. مهر ورود به ایران به گذرنامه شطرنج بازان خارجی زده نمی شود
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  پنج شنبه - ۲ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
مهر ورود به ایران به گذرنامه شطرنج بازان خارجی زده نمی شود

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ کیومرث بیات افزود : با توجه به درخواست شطرنج بازان خارجی برای حضور در مسابقات بین المللی جام کاسپین در گیلان، با نمایندگان وزارت امور خارجه کشورمان هماهنگی کردیم تا مهر ورود به ایران به گذرنامه این شطرنج بازان زده نشود تا آنان بتوانند هر زمان خواستند به آمریکا بروند و در مسابقات مختلف شرکت کنند.
وی ادامه داد: بر این اساس هنگام ورود شطرنج بازان خارجی به ایران، دفترچه ای به آنان داده و در آن دفترچه مهر ورود به ایران زده می شود که این دفترچه تا پایان حضور شطرنج بازان در ایران باید همراه آنان باشد.
رئیس هیات شطرنج استان گیلان در مورد آخرین اخبار مربوط به هفدهمین دوره مسابقات بین المللی جام کاسپین (خزر) خاطرنشان کرد: تاکنون شطرنج بازان زبده داخلی و ۲۰ کشور خارجی برای حضور در این رقابت ها اعلام آمادگی کرده اند و پیش بینی ما این است که نزدیک به یک هزار شطرنج باز در این دوره از مسابقات حضور یابند.
به گفته بیات تاکنون علاوه بر حضور زبده ترین شطرنج بازان ایران ، شطرنج بازانی از کشورهای جمهوری آذربایجان، ارمنستان ، افغانستان ، بلغارستان ، چین ، کرواسی ، اسپانیا ، گرجستان، هندوستان ، روسیه ، عراق ، قزاقستان ، مالزی ، هلند ، پاکستان ، فیلیپین ، سریلانکا، ترکمنستان ، اوکراین و ازبکستان ازجمله شرکت کنندگان در هفدهمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام کاسپین(خزر) هستند.
وی خاطرنشان کرد: هر ساله یک میهمان ویژه در این دوره از رقابت ها حضور خواهد یافت که در رقابت های سال جاری نیز آرکادی دوورکوویچ، معاون رئیس جمهوری روسیه و رئیس فدراسیون جهانی شطرنج برای حضور در افتتاحیه مسابقات شطرنج بین المللی جام کاسپین(خزر) به گیلان سفر می کند.
هفدهمین دوره رقابت های شطرنج بین المللی جام کاسپین از ۲۳ بهمن ماه جاری با حضور شطرنجبازان در جداول مختلف به مدت هشت روز در منطقه آزاد انزلی برگزار و در پایان نیز به شطرنج بازان برتر هر جدول، علاوه بر اهدای حکم قهرمانی ، جوایز ارزنده نقدی نیز اهداء می شود.

true
false
false
true

false