ملت ایران هوشیارانه در برابر استکبار ایستاده است
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۵ بهمن - ۱۳۹۹  
true
true
ملت ایران هوشیارانه در برابر استکبار ایستاده است

به گزارش پایگاه خبریتحلیلی گیل سداد؛ آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت در جمع نمازگزاران درمصلی این شهر افزود: ملت ایران آگاهانه و استوار در برابر قدرت ها قد علم کرده آنچنان که این ملت و انقلابش بیش از ۴۰ سال گذشتهدر دنیا و بیداری آزادی خواهان جهان تاثیر گذار بوده است.

وی با اشاره به کاهش نرخ دلار و طلا طی روزهای اخیر اظهار داشت: عده ای در داخل کشور که از هر آب گل آلودی ماهی می گیرند،کاهش قیمت دلار و سایر قیمت ها را مرتبط به انتخابات آمریکا قلمداد می کنند تا زمینه ای برای ارتباط با آنان باشد اما دیگر تاریخمصرف این حرف های عوام فریبانه گذشته است.

خطیب جمعه رشت با تاکید بر اینکه ملت ما بیدار است و فریب حرف های عوام فریبانه را نمی خورند، خاطر نشان کرد: خطاب من بهآنان که مرعوب ببر کاغذی آمریکا است، شما دنبال چه هستید، ملت ایران ۴۲ سال ایستاده و مقاومت کرده و می کنند و ذره ای از ارزشهای انقلابی و اسلامی خود عقب نشینی نمی کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان بیان داشت: یک صهیونیسم رفت و صهیونیسمی دیگر در راس آمریکا آمد، بنابراین تاثیری در روابط ما نخواهدداشت.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها امروز بیش از گذشته به سمت فلاکت پیش می روند، اضافه کرد: آمریکای شکست خورده در حل مشکلاتداخلی خود از جمله کرونا درمانده اند، امروز بیشترین بیماران و فوتی های ناشی از این بیماری مربوط به آمریکایی ها است.

آیت الله فلاحتی اظهار داشت: آمریکا در سرنگونی سوریه، حکومت مردمی ونزوئلا،  اختلاف اندازی میان رهبران فلسطینی، مقابله بامردم مستضعف و مظلوم یمن و تحریم های اقتصادی علیه ملت ایران شکست خورده اند.

وی با بیان اینکه آمریکا بزرگترین کشور دارای بدهکاری جهانی است، خاطر نشان کرد: امروز این کشور در دنیا در موضع ضعیفاست، حال در این شرایط به ما می گویند که برای کاه و یونجه دنبال این ها باشیم.

وی درباره کاهش دلار و ارز افزود: این مهم را مدیون قوه قضائیه و کارشناسان برون مرزی و رجال سیاسی خود هستیم که توانسته اندبخشی از اموال بلوکه شده ما را برگردانند که باعث شده قدری این کاهش ها قیمت ها را داشته باشیم و باید قدردان آنها و تلاشهایشان باشیم.

 عضو هیات علمی دانشگاه گیلان هم در سخنانی پس از خطبه های نماز جمعه امروز رشت گفت: ملت بزرگ ایران اسلامی، بیش از ۴۰سال با تکیه به ظرفیت ها و توانمندی های داخلی خود استوار ایستاده و مقاومت کرده است.

محمد مهدی هدایتی با اشاره به انتخابات آمریکا افزود: اینک برخی در داخل از مجموعه سیاسی تبدیل به بنگاه های سیاسی شده اند وادبیاتی تولید می کنند که انگار در دنیا چه اتفاقی افتاده است و آنان چنان برای این تحول شکننده سر و دست می شکنند که اگرمخاطب اندکی اهل بررسی نباشد از حرف های آنان دچار اشتباه می شود.

این استاد دانشگاه خاطر نشان کرد: چه طور می توانند آینده ملتی که با استفاه از ظرفیت های داخلی خود در ۴۰ سال استوار ایستادهرا به چنین نتایج نامربوطی ربط دهند.

هدایتی با بیان اینکه متاسفانه غفلت هایی در مورد اظهارنظرهای برخی از مجموعه های سیاسی مشاهده می شود، ادامه داد: برخی ازاین غفلت ها ناشی از عدم فهم و درک تاریخ سیاسی و بین المللی دنیا است.

true
true
false
true

false