معرفی قلعه رودخان گیلان در کمیسیون ملی یونسکو
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۰  
true
true
معرفی قلعه رودخان گیلان در کمیسیون ملی یونسکو

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛  سخایی گفت: قلعه رودخان نامی آشنا در صنعت گردشگری محسوب می شود اما در تاریخ مکتوب، بی نام و نشان مانده است.

وی افزود: در اسناد تاریخی هرکجا با نام قلعه رودخان مواجه می شویم منظور قلعه رودخان، روستای پایین دست این کهن دژ اسرارآمیز و یا محلی است که دژ در آن واقع شده است و به خود قلعه پرداخته نشده است.

سخایی که خود اهل قلعه رودخان می باشد، اظهار داشت: کتاب یاد شده با ۲ سال زمان، در ۳۳ صفحه و در سه فصل نقد و بررسی اطلاعات موجود، فعالیت های باستانی شناسی در کهن دژ سکسار و قدمت کهن دژ سکسار از نظر وزارت میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری منتشر شده است.

کمیسیون ملی یونسکو نهاد رابط جمهوری اسلامی ایران با مقر یونسکو(سازمان آموزشی،علمی و فرهنگی ملل متحد) در پاریس و دفاتر منطقه‌ای مربوط به آن است؛ مشارکت در فعالیت‌های یونسکو به منظور استقرار صلح و ایجاد تفاهم متقابل میان ملت‌ها از طریق اشاعه دانش و معرفت و اهتمام در امر نشر فرهنگ و آموزش بخشی از اهداف این کمیسیون ملی است

قلعه رودخان دژی بر بلندای گیلان زمین، لحظه لحظه شگفتی و تاریخ را به گردشگران هدیه می بخشد. این قلعه در جنوب شهرستان فومن در میان کوهپایه های جنگلی واقع شده است.

 

 

true
true
false
true

false