معرفی آستارا به عنوان شهر تالابی به سازمان حفاظت محیط زیست
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
معرفی آستارا به عنوان شهر تالابی به سازمان حفاظت محیط زیست

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ محمدرضا روشنی افزود: تالاب استیل، به عنوان منطقه شکار ممنوع مطرح است و ثبت آن در فهرست کنوانسیون جهانی رامسر (میثاق بین المللی حفاظت از تالاب ها) می تواند در معرفی و حفاظت آن موثر باشد.

وی با اشاره به اینکه با همکاری شهرداری آستارا مستندات لازم در مورد تالاب استیل جمع آوری و به سازمان حفاظت محیط زیست ارسال شد، اضافه کرد: این سازمان به عنوان مرجع ملی کنوانسیون رامسر، ثبت شهر تالابی را پیگیری می کند. وی اظهار کرد: ثبت شهرهای تالابی در فهرست کنوانسیون جهانی رامسر، مسئولان و مدیران شهری را متعهد می کند تا علاوه بر تعامل با زیست بوم های تالابی، طرح های گردشگری را با رویکرد زیست محیطی و علمی اجرا کنند.

کنوانسیون بین المللی رامسر، قدیمی ترین معاهده زیست محیطی دنیا برای حفاظت از تالاب ها در سال ۱۹۷۱ در شهر رامسر به تصویب رسید؛ ابتدا نمایندگان ۱۸ کشور آن را امضا کرده بودند اما اکنون ۱۶۰ کشور جهان عضو آن هستند.

تالاب استیل آستارا با ۱۳۸ هکتار وسعت در هفت کیلومتری شهر آستارا، مأمن جوجه آوری بیش از چهار هزار و ۵۰۰ قطعه پرنده باکلان کوچک و اگرت و جزو مناطق گردشگرپذیر است.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false