مسئولين نبايد ورزشكاران ملي را تنها بگذارند و زير سايه پيشرفت قهرمانان باشند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۱۷ آذر - ۱۳۹۸  
true
true
مسئولین نباید ورزشکاران ملی را تنها بگذارند و زیر سایه پیشرفت قهرمانان باشند

اختصاصی_گیل سداد؛ پویار رفیعی دارنده دو مدال برنز آسیا و فاتح قله های کورژنفسکایا و لنین ؛ قهرمان بین المللی و ملی پوش شهرستان صومعه سرا در مراسم گزارش خوانی پس از پخش مستند صعود به قله لنین در حضور جامعه کوهنوردان و ورزشکاران و جمعی از مسئولین اظهار کرد: در سال های اخیر ورزش کوهنوردی رشد بسیار چشمگیری داشته و امروزه به عنوان یک ورزش توسعه یافته و حرفه ای در حال افزایش است.

عضو تیم ملی کوهنوردی ایران با اشاره به پتانسیل این رشته و آمار خیره کننده حضور بیش از ١٠ هزار کوهنورد علاقمند به این رشته ورزشی به صورت آزاد؛ افزود: در گیلان بیش از ١٧ باشگاه رسمی کوهنوردی وجود دارد که نزدیک به ١۶٠٠ کوهنورد زیر نظر هیئت کوهنوردی مشغول به فعالیت در این ورزش هستند.

وی ورود ورزش سنگنوردی به عنوان یکی از زیرشاخه های رشته کوهنوردی در بازی های المپیک در سال گذشته را اتفاقی شگرف دانست و افزود: با تلاش و پیگیری های مستمر جامعه کوهنوردی و هیئت های کوهنوردی استان و شهرستان و همینطور نماینده محترم شهرستان صومعه سرا دکتر دلخوش؛ یک سالن ورزشی در کسماء برای رشته سنگنوردی اختصاص یافته است.

جوان ترین داوطلب نشان پلنگ برفی در ایران ضمن اشاره به تجربیات صعود به قله لنین یکی از دستاوردهای این مهم را حضور اسپانسرینگ در ورزش کوهنوردی دانست و افزود: شرکت بازاریابان ایرانیان زمین Biz و گروه آموزش کارآفرینی گلوبال و مجموعه فروشگاه لوازم کوهنوردی و صعودهای ورزشی سیاهکمان علاوه بر حمایت مادی در رسیدن به این هدف همواره با حمایت معنوی اثربخش ترین حامی در کنار قدم ها برای صعود به قله بوده اند.

پویار رفیعی ضمن تاکید بر پُرهزینه بودن این ورزش از سختی های پرداختن به این رشته به صورت حرفه ای گفت و افزود: رشته کوهنوردی دامنه ی زیادی را در عرصه ورزش در دنیا به خود اختصاص داده است که امروزه به صورت حرفه ای دنبال می شود و همین ورزش در صنعت جذب توریست نیز بسیار موثر می باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه قبل از صعود هیچگونه حمایتی از سوی مسئولین در قِبال کسبِ مدال قهرمانی آسیا صورت نگرفت؛ اکنون به جای گله مندی باید به دنبال ایده و راهکاری اندیشید تا دیگر هیچ ورزشکار ملی در شهرستان صومعه سرا بدون حمایت مسئولین و با دستان خالی برای رسیدن به هدفش بدرقه نشود.

رفیعی با ابراز تاسف از بی توجهی برخی مسئولین به پتانسیل ورزش رشته کوهنوردی در شهرستان اشاره کرد و خاطر نشان کرد: مسئولین نباید ورزشکاران ملی را تنها بگذارند و زیر سایه پیشرفت افتخارآفرینان شهرستان باشند!

این جوان ٢٣ ساله ی هیمالیانورد به کمبود منابع مالی در هیئت های کوهنوردی اشاره کرد و گفت: هزینه ای که برای ساخت و پخش مستند متقبل شده ام حدود ١۵ میلیون تومان می باشد که پس از اتمام مراسم و رفتن از سالن این پول را بدهکار می باشم.

وی با اشاره به حداقل کارِ مسئولین در معرفی اسپانسرینگ به ورزشکار افزود: مسئولین نباید ورزشکاران شاخص را تنها بگذارند و باید فضای رشد و رسیدن به هدف هر ورزشکارِ توانمندی رامهیا سازند و با کمترین کار ممکن و معرفی حامی ، افراد را نیز مشتاق به سرمایه گذاری در ورزش نمایند.

پویار رفیعی با تاکید بر تصویب بودجه ای مختص به باشگاه فرهنگی_ورزشی در شهرداری صومعه سرا از سوی فرمانداری اشاره کرد و افزود: این بودجه توسط فرمانداری تصویب شده است اما تاکنون اعمال نشده ؛ با این حال اختصاص این بودجه صرفا برای ورزشکاران ملی و افراد شاخص در شهرستان قطعا می تواند اثرات مرکب و متقابل داشته باشد.

وی در ادامه با درخواست تخصیص یافتن این بودجه مبنی بر حمایت شهرداری و نقش داشتن در این اهم یادآور شد: سال گذشته علارغم تمام سختی ها و مشکلات یک روز قبل از صعود با فروش خودرو ام صعود را انجام دادم اما ارزشمندتر خواهد بود اگر در کنار یک قهرمان ملی و آسیایی سایر افراد و مسئولین همراه و حامی در رسیدن به هدف حمایتگر باشند.

وی افزود: برای ادامه ی پروژه ی پلنگ برفی در حال حاضر با هیچ اسپانسری قرار داد ندارم و سال آینده عازم اکسپدیشن به مدت ۳۰روز به قلل چیترو(۶۱۰۰متر) و سامانی(۷۴۶۷متر) در تاجیکستان می باشم که هزینه ای بالغ بر حدود ۶۰ میلیون تومان به دنبال دارد و اگر اسپانسری به هر میزان هزینه ای را تقبل کند می تواند از مزایای این افتخار با من و جامعه ی کوهنوردی کشور برخوردار گردد.

رفیعی ادامه داد: آمادگی همکاری و مذاکره با اسپانسر ها را دارم؛ درخواست دارم شهرداری صومعه سرا از لاک بی مسئولیتی نسبت به ورزش این شهرستان خارج شود و حمایت های لازم در جهت این اهم را فراهم آورد.

در پایان ضمن قدردانی از حضور فرماندار محترم شهرستان و رییس اداره ورزش و جوانان و اعضای شورای شهر صومعه سرا؛ با اهدای لوح تقدیر و جوایز از پیشکسوتان و ورزشکاران جامعه کوهنوردی تقدیر به عمل آمد.

خبرنگار:فتانه زارع درخشان

true
true
false
true

false