مردم برای تامین گاز و برق پایدار تمامی هموطنان صرفه جویی کنند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۴ بهمن - ۱۳۹۹  
true
true
مردم برای تامین گاز و برق پایدار تمامی هموطنان صرفه جویی کنند

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ حسین اکبر با بیان اینکه مصرف گاز در فصل زمستان در بخش خانگی به حدود پنج تا هشت برابر مصرف در فصل تابستان می رسد از تمامی مصرف کنندگان اعم از بخش شهری و روستایی خواست تا مصرف شان را کاهش دهند تا شاهد پایداری گاز در این بخش ها باشیم و همچنین بتوانیم گاز مورد نیاز صنایع و نیروگاه هایمان را تامین کنیم تا نیروگاهها نیز بتوانند برق پایدار را برای مردم در منازل شان به صورت پایدار تامین کنند.

امروز برق برخی مناطق گیلان همزمان با تعدادی از استان های دیگر برای ساعت هایی قطع بود که موجب بروز مشکلاتی برای مردم و اصناف شد .شرکت توانیر نیز در اطلاعیه ای اعلام کرد به دلیل افزایش مصرف برق و گاز در بخش خانگی و تجاری و محدودیت سوخت تحویلی به تعدادی از نیروگاه ها، خاموشی های پراکنده در برخی مناطق اعمال شده است. در این اطلاعیه از مردم ایران خواسته شد با کاهش حداقل۱ تا ۲ درجه از دمای منازل و محل کار و مدیریت مصرف گاز و برق ،‌ امکان استمرار تأمین انرژی را برای همه هموطنان فراهم آورند.

در این اطلاعیه آمده است خاموشی های ایجاد شده قابل برنامه ریزی از قبل نبوده و تنها با ده درصد کاهش مصرف گاز و برق ،‌امکان استمرار تأمین مطمئن گاز و برق در کشور فراهم خواهد بود.

بیش از یک میلیون و ۱۲۲ هزار مشترک (۹۸ درصد خانوارهای شهری و روستایی استان) از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند. همچنین گیلان دارای یک میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک برق است که ۷۸ درصد مشترکان خانگی هستند.

 

true
true
false
true

false