مجتمع بندری کاسپین نقش بسیار مهمی در توسعه اقتصاد گیلان و کشور ایفا مى کند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
مجتمع بندری کاسپین نقش بسیار مهمی در توسعه اقتصاد گیلان و کشور ایفا مى کند

پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ دکتر مصطفى سالاری صبح امروز با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، معاون هماهنگى امور عمرانى استاندارى، فرماندار شهرستان بندرانزلى و تعدادى از مدیران استانى و شهرستانى از زیر ساخت های تجاری، عمرانی، اقتصادی و گردشگری و واحدهای صنعتی این منطقه بازدید کرد.

وى در حاشیه این بازدید گفت: در سه سال اخیر پروژه های مناسب و طرح های زیرساختی مهمی در منطقه آزاد انزلی آغاز شده و برخی از پروژه های مهم زیر ساختی که تاثیر بسزایی در تکمیل زیر ساخت های کشور دارد در این منطقه به اتمام رسیده است.

*مجتمع بندری کاسپین نقش بسیارمهم ی درتوسعه اقتصادگیلان وکشورایفا می کند*

نماینده عالى دولت در گیلان با اشاره به فعالیت مجتمع بندری کاسپین به عنوان بزرگترین بندر ایران در شمال کشور، افزود: ساخت اسکله و بندر در دریای خزر کار بسیار بزرگی است و قطعا این بندر نقش بسیار مهمی در توسعه اقتصاد گیلان و کشور ایفا مى کند و با اتصال شبکه ملی راه آهن به بندر کاسپین، زیرساخت های لازم جهت تکمیل کریدور شمال و جنوب (نستراک) فراهم شده و پیوند بین کشورهای حاشیه دریاى خزر براى تحقق توسعه اقتصاد دریا محور محقق خواهد شد.

دکتر مصطفى سالارى با اشاره به مزیت های سرمایه گذاری در مناطق آزاد، خاطرنشان کرد: منطقه آزاد انزلی با تمرکز مدیریتى و ارائه خدمات، مزایا و معافیت ها مالیاتی و گمرکی به سرمایه گذاران داخلی و خارجی، بسترى مناسب براى اشتغال جوانان، بهره گیری از نیروی کار بومی، ایجاد درآمد برای فعالیت های اقتصادى و حمایت از واحد های دانش بنیان فراهم کرده است و طبعا این شرایط علاوه بر اینکه مى تواند کارکرد توسعه اى براى گیلان به همراه داشته باشد، نقش ملی خود را نیز به بهترین نحو بازى مى کند.

*همه بایدتلاش کنند منطقه آزادانزلی به یکی ازمحورهای توسعه استا ن وکشوروپیشرانه های اقتصادی بدل شود*

وى با اشاره به سفر اخیر رؤسای جمهور روسیه و آذربایجان به کشورمان و دیدار با رئیس جمهورى، به نقش مهم این منطقه در راستای ایجاد پیوند بین کشورهای حاشیه دریاى خزر اشاره کرد و گفت: در صورت تکمیل زیر ساخت ها، تحول خوبی صورت خواهد گرفت؛ همه باید تلاش کنند منطقه آزاد انزلی به یکی از محورهای توسعه استان و کشور و پیشرانه های اقتصادی بدل شود.

استاندار گیلان با اشاره به سرمایه گذاری های صنعتی جذب شده از سوی بخش خصوصی در این منطقه یادآور شد: اشتغالزایی ١۴٠٠ نفر بصورت مستقیم تنها در یک واحد تولیدی منطقه آزاد انزلی، بیانگر نقش این منطقه در بهبود اقتصاد و معیشت مردم است.

گفتنی است بازدید از بلوار دسترسی مجتمع بندری کاسپین، تقاطع غیر همسطح، موج شکن های شرقی و غربی مجتمع بندری کاسپین، پروژه آکواریوم در حال ساخت با سرمایه گذاری بخش خصوصی خارجی، مرکز تفریحات دریایی، مرکز نمایشگاه ها و همایش های منطقه، مجموعه ورزشهای ساحلی و پروژه اسکله گردشگری دریایی مارینا و واحد های تولیدی و صنعتی صادراتی شهرک های صنعتی منطقه آزاد انزلی از برنامه های سفر یک روزه استاندار گیلان به منطقه آزاد انزلی بود.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false