. متعهد بودن سازمان اتكا نسبت به معيشت كارگران شركت جنگل شفارود
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
متعهد بودن سازمان اتکا نسبت به معیشت کارگران شرکت جنگل شفارود

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ محمدمهدی کربلایی در حاشیه بازدید از واحد هاى تولیدى در دست احداث و توسعه شرکت جنگل شفارود، اظهار کرد: اتکا ضمن تأکید بر حفظ ماهیت شرکت جنگل شفارود در راستاى حفظ و حراست از جنگل ها، استفاده بهینه از دانش علمى و منابع انسانى غنى و بهره ورى از امکانات و زیرساخت هاى موجود در شرکت جنگل شفارود را در اولویت هاى کارى خود قرار داده است.

وی با اشاره به محدودیت هاى وضع شده از سوى سازمان جنگل ها بر ادامه کار شرکت جنگل شفارود، خاطرنشان کرد: شرکت جنگل شفارود در گذشته در ازاى انجام وظیفه ذاتى خود مبنى بر حفظ و نگهبانى از جنگل هاى غنى شمال کشور واقع در غرب استان گیلان با اخذ مجوز هاى قانونى اقدام به بهره بردارى و استحصال از چوب هاى جنگلى می کرد که در واقع محل درآمد شرکت نیز محسوب می شد.

وی افزود: این اقدام در حالى انجام می شد که در طى سال هاى اخیر با توجه ابلاغ ممنوعیت بهره بردارى از جنگل ها، شاهد کاهش قابل توجه مجوزهاى بهره بردارى و به تبع کاهش درآمدهاى شرکت بودیم که این موضوع مشکلاتى را در خصوص تأمین حقوق و مزایا پرسنل به وجود آورد.

کربلایى در ادامه با تأکید بر اینکه سازمان و جنگل شفارود نه تنها خود را موظف به پیروى از قوانین وضع شده می داند، اضافه کرد: این سازمان بر جنگل کارى و حفاظت از جنگل ها و افزایش سطح جنگل ها اهتمام و توجه ویژه اى دارد.

وی از همکارى و مشارکت بخش خصوصى محلى در راستاى ایجاد واحدهاى تولیدى در تعریف مأموریت سازمان اتکا با استفاده از ظرفیت هاى زیرساختى موجود در شرکت جنگل شفارود خبر داد و گفت: با توجه به کاهش قابل توجه بهره بردارى از جنگل ها و کاهش درآمد شرکت، استفاده از ظرفیت بخش خصوصى به جهت چابکى و انگیزه و سرمایه در اولویت آینده شرکت قرار گرفته است تا این اقدام به عنوان درآمد پایدار براى شرکت تعریف شود و هم از امکانات و زیرساخت هاى موجود در شرکت جهت ایجاد اشتغال و توسعه محصولات استراتژیک منطقه گام مهمى برداشته شود.

‌مدیرعامل سازمان اتکای کشور در بخش دیگر سخنان خود تصریح کرد: در این راستا با مشارکت و سرمایه گذارى بخش خصوصى و تعامل و همکارى سازمان اتکا در حوزه هاى مختلف پروژه هاى احداث و توسعه واحد هاى تولیدى از جمله صنایع تبدیلى چوبى پالت سازى، سورتینگ و بسته بندى برنج، عسل، حبوبات و کودهاى آلى ارگانیک در حال انجام و تکمیل می باشند که انتظار داریم در کنار مأموریت اصلى شرکت جنگل شفارود بتواند تحولى در آینده شرکت ایجاد کند.

وی در خصوص دورنمای شرکت جنگل شفارود و مشکلات کارگرى دست به گریبان آن، گفت: سازمان اتکا خود را نسبت به آینده و معیشت جامعه کارگرى و بازنشستگان شرکت جنگل شفارود متعهد می داند.

وی افزود: همانطور که در گذشته نیز با استفاده از منابع مالى خود سازمان، برخى از مطالبات پرداخت شده بود، با این حال سازمان تمام تلاش خود را دارد تا در کنار حق السهم صیانت از جنگل جهت پرداخت معوقات، درآمد پایدارى براى شرکت پدید آورد تا نه تنها کارگران و پرسنل دچار مشکلات نشوند بلکه مجدد شاهد رشد و شکوفایى این شرکت باشیم.

وى اضافه کرد: با توجه به ظرفیت هاى بالقوه و بالفعل استان گیلان به دنبال افزایش حضور کمى و کیفى سازمان اتکا در استان گیلان هستیم.

کربلایی در پایان ضمن تشکر از صبر و تحمل و شکیبایى پرسنل و کارگران زحمت کش شرکت، تأکید کرد: اراده جدى براى حل مشکلات شرکت جنگل شفارود با هماهنگى همه دستگاه ها و مسئولین به وجود آمده که امیدواریم هرچه زوتر این مهم تحقق یابد.

 

true
false
false
true

false