لزوم فراهم آوردن زمینه مشارکت بیشتر خیرین در مقاوم سازی مدارس
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۵ مرداد - ۱۳۹۹  
true
true
لزوم فراهم آوردن زمینه مشارکت بیشتر خیرین در مقاوم سازی مدارس

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی گیل سداد؛ محمدعلی ویشکایی، در جلسه بررسی موانع و مشکلات مقاوم سازی مدارس شهرستان، ضمن تسلیت و تبریک شهادت مظلومانه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهید ایشان، به تشریح مشکلات و موانع مقاوم سازی مدارس پرداخت و تصریح نمود: علاوه بر پیگیری دستورالعمل های مرتبط توسط کمیته شهرستانی، سیاست های کلی دولت بر استفاده از کمک های خیرین مدرسه ساز تاکید داشته و عزم جدی را در این خصوص می طلبد.

وی در ادامه افزود: مسئولین شهرستانی، بخشداران و روسای آموزش و پرورش جهت ارج نهادن به خدمات خیرین مدرسه ساز و تشویق آنان، بسترهای لازم را در جهت بهبود زمینه فعالیت آنان و جذب بودجه کمکی از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور فراهم نمایند.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری رشت، در خصوص اهمیت آورده خیرین مدرسه ساز، اظهار داشت: آورده های نقدی از سوی این عزیزان به همان نسبت مشمول تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه ریزی می گردد.

ویشکایی، وجود مدارسی با محیط آموزشی و زیربنایی مناسب را متضمن تامین رفاه جسمی و روانی دانش آموزان و تولید نشاط جمعی در آنان دانست و افزود: علاوه بر این، خانواده بزرگ آموزش و پرورش، در تمامی ایام به خصوص زمان برگزاری انتخابات و اسکان و پذیرایی از میهمانان نوروزی و تابستانی شهرستان، در قامت میزبانی بسیار قابل و شایسته ظاهر شده است.

وی در ادامه افزود: سرمایه گذاری های لازم در خصوص رفع نواقص مدارس مانند مقاوم سازی و تکمیل پروژه های نیمه تمام باید به هر طریق ممکن در دستور کار قرار گیرد تا بازدهی مثبت را در اسرع وقت شاهد باشیم.

 گفتنی است تهیه بانک اطلاعاتی مدارسی که نیاز به مقاوم سازی دارند، لزوم مشارکت و حضور خیرین مدرسه ساز در جلسات شورای اداری و رسانه ای نمودن خدمات آنان، تسریع در اتمام پروژ های نیمه تمام آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گرفت.

true
true
false
true

false