لزوم سرمایه‌گذاری در مسیر توانمندی‌های طبیعی، فرهنگی و اجتماعی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۱ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
لزوم سرمایه‌گذاری در مسیر توانمندی‌های طبیعی، فرهنگی و اجتماعی

به گزارش  گیل سداد رضا علیزاده با گرامیداشت هفته تربیت بدنی اظهار داشت: پدیده نوین گردشگری که برخاسته از افزایش اوقات فراغت است به تدریج در باور تمامی اقشار و اقوام نفوذ کرده و آثار مثبت بسیاری را به بار آورده تا آنجا که بهترین بخش از اوقات فراغت افراد به گردشگری اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه عنصر گردشگری اقتصاد جهانی را کاملا تحت تاثیر قرار داده و توازن مالی در اقتصاد بین‌الملل کشورهای فقیر و غنی را به بار نشانده؛ اذعان داشت: صنعت گردشگری زندگی اجتماعی را با ایجاد مشاغل گوناگون و ارتقای سطح درآمد طبقات وسیعی از مردم را تغییر می‌دهد.

علیزاده توسعه گردشگری را به منزله ابزاری راهبردی در توسعه اقتصادی قلمداد کرد و بر لزوم سرمایه‌گذاری در مسیر توانمندی های طبیعی، فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد.

این مسئول به جایگاه گیلان و توانمندی مختلف آن اشاره کرد و بیان داشت: با برنامه ریزی و مدیریت صحیح می توان گیلان را بعنوان قطب اول گردشگری کشور تبدیل کرد.

وی تنوع بخشی به جاذبه های طبیعی و تعریف الگوی جدید گردشگری برای آنها را یک ضرورت خواند و گفت: یکی از راه‌حل‌های ارائه‌ شده برای هموار کردن این مسئله می‌تواند گردشگری ورزشی باشد که از تلفیق بخش هایی از دو صنعت ورزش و گردشگری شکل گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان ورزش های سنتی و بازی‌های بومی و محلی را مملو از آداب، رسوم و خرده فرهنگ‌ها دانست و به بیان اهمیت بازی‌های بومی و محلی و نقش تاثیرگذار آن در حفظ و بقای خرده فرهنگ‌های هر منطقه پرداخت.

علیزاده توسعه ورزش های بومی و محلی را دارای مزیت بالا از حیث فرهنگ، هنر و گرایشات مردم مناطق مختلف کشور خواند و خاطرنشان کرد: بازی‌های بومی محلی گیلان گنجینه ای است که علاوه بر نشاط و امید، می توان آمادگی جسمانی و چابکی ناب را در آن جستجو کرد.

وی بیان داشت: قانون‌پذیری، مسئولیت‌پذیری، تمرین هم‌افزایی و کارگروهی، احترام به حقوق دیگران، مدیریت رفتار و نیل به برتری در قالب این بازی‌ها به چشم می خورد که به یقین پرداختن به ارکان آن صنعت گردشگری داخلی را متحول می سازد.

این مسئول بازی های بومی و محلی را بخشی از میراث ناملموس هر جامعه خواند و افزود: در سال های اخیر بحث ورزش و احیای بازی های بومی محلی در اولویت سازمان مرکزی قرار داشت و اجرای جشنواره های سنتی همراه با بازی های بومی محلی گامی در جهت تحقق تدابیر اندیشیده شده در این حوزه بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در پایان رونق افزایی به ورزش های بومی محلی را کم هزینه ترین راه برای معرفی فرهنگ و آداب و رسوم هرمنطقه خواند و خواستار تمرکز بیشتر تشکل های مردم نهاد و دوستداران ورزش گیلان برای رونق گردشگری ورزشی به ویژه احیای بازی های بومی محلی شد.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false