لزوم حساسیت و مسئولیت جوانان نسبت به رای مردم در بحران ها
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  دوشنبه - ۲۳ تیر - ۱۳۹۹  
true
true
لزوم حساسیت و مسئولیت جوانان نسبت به رای مردم در بحران ها

>> صابر حسن پور

گیل سداد/ مدتی است با خود می‌اندیشم که ما جوانانی که نسل سوم انقلاب نام گرفته‌ایم، آیا در قبال همین مردم عزیزی که برایشان شور انتخاباتی ایجاد کردیم و آنها را در خیابان‌ها به وجد آوردیم و پوستر پخش کردیم و در این کمیته و آن ستاد و معاونت فعالیت کردیم، احساس مسئولیت داشته‌ایم؟! توانسته ایم آن طور که سنگ خیلی چیزها را به سینه زدیم، عمل کنیم؟

آری، ما نسبت به هرکس و هر شخص در هر پست و مقامی بیشتر مسئولیم و بار این مسئولیت که اگر آن را نادیده بگیریم، بی شک در دو فردای دیگر از همین روزگاران، اگر این ویروسی که فقط احساس قدرت می‌کند، مجال زندگی و بقای امید را که داشتیم از چنگمان بیرون نیاورد، گریبانمان را می‌گیرد و کمرمان را می‌شکند و چیزی جز شرمندگی برای خودمان در مقابل پروردگارمان نمی‌ماند.

واقعا این ویروس توهم قدرت و اقتدار دارد و ما مردم ایران‌ زمین دوران سخت و جنگ و اندوه، کم به خودمان ندیده ایم و تمام این ها را دست در دست هم گذراندیم و پرچم پیروزی برافراشتیم. وقتی میگویم ما باید کرونا را شکست دهیم، به قلب مردمانم سرزمینم ایمان دارم، چون میتوانیم و روزی همین جوانان ماندند و ایستادند و همچون لاله‌های پرپر شده، به پرچم و خاک ایران قدرت و اقتدار بخشیدند و خون دل ها خوردند و جان داداند و پر کشیدند.

امروز ما جوان آن زمان که در بحبوحه انتخابات و بواسطه فعالیت هایمان، که اگر بشود اسمش را در این روزهای تلخ که معرفت رنگ و بویی ندارد سیاسی گذاشت، مردم را حلوا حلوا کرده ایم و چنان شوری برای آرای پاکشان ایجاد کردیم که دیگر خیال خودمان هم جمع میشد که همه چیز خوب است و این بار با تمام ادوار توفیر دارد، اما باید گفت که خیر، مردم عزیزمان به ما اعتماد کردند، به حرف هایمان بها دادند، به قول هایمان دل بستند و امیدشان را به همین چیزها گره زدند. ما جوانان مسئولیم چون در این ایام، روزها و شبهایی را که سپری میکنیم از هر انتخاباتی انتخابات‌تر است و از هر حزب و جناحی، مینواند تشکیلاتی‌تر باشد. اینجاست که پای ایران و ایرانی و جانش در افکارم نقش میبندد و هرچه کلنجار میروم نمیتوانم آن رأی که با یک جمله از سوی ما بر کرسی نشست را نادیده بگیرم. ما مسئولیم چون جواب اعتماد، اعتماد است.

جوانان به پا خیزید و این بار برای سلامت و ناموسمان جوری دیگر بجنگیم؛ همانطور که اسلاف ما در دوران هشت سال جنگ تحمیلی برای سلامت و ناموس و پا برجا بودن آب و خاکمان جوری دیگر در مقابل توپ و گلوله جنگیدند.

مردم به ما رای اعتماد دادند و این خط مقدم جبهه ما است. همیشه جوانان نشان دادند که با یک یا علی، هر دستاوردی که بخواهند برای سرزمین و ملت ایران رقم میزنند؛ امروز هم ایران و ملت ایران به ما جوانان بیشتر از هر زمانی نیاز دارد و باید از هر خدمتی که در توان داریم برای هموطنان و هم نوع خویش دریغ نکنیم.

و در آخر باز هم باید بگویم ما جوانان نسبت به اعتماد و آرای مردم مسئولیم.

از آن بُرد گنج مرا، دزد گیتی
که در خواب بودم گهِ پاسبانی

true
true
false
true

false