. قیمت مسکن به زودی کاهش می یابد
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
قیمت مسکن به زودی کاهش می یابد

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ مجید کیانپور درباره شرایط بازار مسکن و پیش بینی ها برای افزایش قیمت این حوزه، گفت: به نظر من بازار مسکن در آینده ای نزدیک آرامش و ثبات را تجربه خواهد کرد، که این مسئله نشأت گرفته از کاهش تلاطمات بازار ارز در کشور است، زیرا میزان کاهش یا افزایش ارز تأثیر مستقیمی در نرخ نهایی مسکن دارد.

کسب و کار دلالان و واسطه در بازار مسکن به زودی از بین خواهد رفت

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این میان کسب و کار دلالان و واسطه در این بازار به زودی از بین خواهد رفت، در شرایط کنونی دلالان تمام تمرکز خود را بر تعیین نرخ های کاذب برای مساکن گذاشته اند.

شرایط واقعی و حقیقی بازار مسکن منطبق با وضعیت کنونی نیست

کیانپور گفت: شرایط واقعی و حقیقی بازار مسکن، وضعیت کنونی نیست، زیرا به دلایل مختلف از جمله دلال بازی و تأثیر افزایش نرخ ارز، این بازار دچار یک بی ثباتی و تلاطم چشمگیر شده است.

تأثیر تدریجی رکود تورمی در کاهش قیمت مسکن

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: امروز حوزه مسکن درگیر رکود تورمی است، البته در یک سال اخیر با افزایش چشمگیر قیمت مسکن، رکود تورمی در این بازار نیز تشدید شده که این مسئله به تدریج بر کاهش قیمت مسکن تأثیرگذار خواهد بود.

افزایش ۸۰ درصدی قیمت مسکن نسبت به سال گذشته

وی گفت: بر اساس آمارها، قیمت مسکن نسبت به سال گذشته حدود ۸۰ درصد افزایش یافته است که این مسئله موجب می شود که خریداران توان خرید مسکن را نداشته باشند.

پیشنهاد من به مردم و خریداران این است که برای خرید مسکن عجله نکنند، زیرا پیش بینی ها بر کاهش قیمت مسکن دلالت دارد

کیانپور تصریح کرد: پیشنهاد من به مردم و خریداران این است که برای خرید مسکن عجله نکنند، زیرا پیش بینی ها بر کاهش قیمت مسکن دلالت دارد، البته این مسئله نیز قابل توجه است که تعدیل شدن عرضه و تقاضا در بازار مسکن به کاهش قیمت ها کمک می کند.

نقدینگی سم مهلک اقتصاد کشور/پول‌های سرگردان باید به سمت تولید هدایت شود

وی گفت: یکی از نکات مهم ساماندهی نقدینگی سرگردان در کشور است، امروز نقدینگی به عنوان یک سم مهلک برای اقتصاد کشور شناخته می شود، از این رو اگر دولت بتواند نقدینگی را درستی کنترل و به سمت تولید مسکن هدایت کند، آن وقت می توان به بهبود شرایط مسکن امید داشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: بزرگترین و مهم ترین هنر و برنامه دولتمردان باید هدایت نقدینگی به سمت تولید باشد، زیرا با تحقق این موضوع، اقتصاد کشور روند بهبود و ارتقا به خود خواهد گرفت.

true
false
false
true

false