قطارهای گردشگری راه‌آهن شمال ۲ به هفت رام قطار رسید
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  سه شنبه - ۱۳ خرداد - ۱۳۹۹  
true
true
قطارهای گردشگری راه‌آهن شمال ۲ به هفت رام قطار رسید

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ غلامحسین ولدی افزود:  هفتمین قطار گردشگری ساعت هفت صبح دیروز(پنجشنبه) از مبدأ تهران عازم ایستگاه رشت شد و گردشگران در طول مسیر از ایستگاه قزوین و منطقه منجیل بازدید کردند.
وی بیان کرد: برنامه بازدید گردشگران در استان گیلان شامل بازدید از دریاچه سقالکسار و موزه میراث روستایی گیلان بوده است.

سرپرست اداره کل راه آهن شمال ۲ گفت: افزایش تعداد رام قطارهای گردشگری ورودی به استان گیلان و همچنین دائمی شدن آن یکی از اولویت های راه آهن شمال ۲ به شمار می رود.

نیمه اسفندماه سال گذشته راه آهن قزوین – رشت با حضور رئیس جمهوری و هیأت های خارجی، به طور رسمی افتتاح شد. راه آهن قزوین – رشت به صورت یک خطه، از ایستگاه سیاه چشمه در شمال غرب قزوین و قبل از شهر تاکستان از خط آهن اصلی تهران – تبریز منشعب شده و با گذر از روستاهای کوهین و شیرین سو در محدوده شهرهای لوشان، منجیل، رودبار، رستم آباد و امامزاده هاشم ادامه مسیر داده و به ایستگاه رشت می رسد .
راه آهن قزوین – رشت ۵۳ تونل به طول ۲۲ کیلومتر دارد؛ همچنین بزرگترین پل راه آهن کشور به طول یک هزار و ۴۳۰ متر روی سد منجیل ساخته و برای احداث این خط ریلی حدود ۹ کیلومتر پل بزرگ و ۲۲ میلیون متر مکعب خاکبرداری و خاکریزی شده است. 
یکی از مهمترین اهداف احداث خط آهن گیلان تکمیل نوستراک شمال – جنوب است؛ هم اکنون برای تحقق این مهم در ادامه راه اهن رشت – قزوین ، مسیر ریلی از رشت به سمت بندرانزلی، کاسپین و آستارا در حال تکمیل است./ایرنا

true
true
false
true

false