فقر پنهان در رشت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۱۱ تیر - ۱۴۰۱  
true
true
فقر پنهان در رشت

>> محمد حسین واثق کارگرنیا |  عضو سابق شورای شهر رشت

 

گیل سداد/ محمد حسین واثق کارگرنیا با تبریک آغاز به کار مجلس یازدهم، افزود: امیدواریم مجلس یازدهم با پایبندی به ارزش های اسلامی و انقلابی تمام تلاش خود را به منظور رفع فقر و محرومیت و توسعه عدالت اجتماعی به کار بگیرد و در مقابل تاخت و تازهای دست درازان به بیت المال و نجومی بگیران قد علم کند.

وی با بیان اینکه حضور چهره های متعهد و انقلابی در مجلس یازدهم موجب دلگرمی مردم است تصریح کرد: انتظارات مردم از این مجلس بسیار بالاست و مردم انتظار دارند مجلس در مقابل رانت ها و باند بازی ها مبارزه کند.

عضو سابق شورای شهر رشت، با تاکید به اینکه نگاه مردم رشت به عملکرد منتخبین شان در مجلس شورای اسلامی معطوف شده است، بیان کرد: مردم رشت منتظرند تا با عملکرد و دفاع نمایندگانشان در مجلس شورای اسلامی، این شهر نیز از نگاه حمایتی و اعتبارات ملی برخوردار شود و فقر پنهان و محرومیت برای همیشه از چهره و بطن این شهر برطرف گردد.

کارگرنیا با اشاره به اینکه انبوهی از مشکلات پشت چهره سبز خدادادی رشت پنهان مانده است، افزود: فقر و بیکاری از جمله مشکلاتی که مردمان دیار میرزا کوچک جنگلی با آن دست به گریبان هستند اما به واسطه منش بالا و خصلت های انسانی و فرهنگی خاص حاضر به بیان آن نبوده و همین موضوع موجب شده که در بسیاری از اوقات از این شهر به عنوان شهری دارا به لحاظ اقتصادی یاد شود و کمبودهایش کمتر به چشم بیاید.

وی با بیان اینکه سالهاست عدم اختصاص اعتبارات ملی به پروژه های بزرگ رشت موجب نارضایتی و بروز مشکل برای شهروندان شده است، گفت: زباله سراوان، رودخانه های گوهررود و زرجوب و … از جمله دغدغه هایی هستند که سالهاست زنگ خطر آن به صدا در آمده اما تا کنون مشکلات مربوط به آن ها مرتفع نشده است.

کارگرنیا با تاکید به اینکه در بحث زباله سوز در حق مردم رشت اجحاف شده است، افزود: شهر رست همزمان با چند شهر دیگر، موضوع احداث زباله سوز در سراوان را مطرح کرد اما متاسفانه پس از طی سالیان متمادی این مهم هنوز در رشت به بهره برداری نرسیده و این در حالی است که دیگر شهرهایی که همزمان با رشت درباره احداث زباله سوز اقدام کردند عنقریب مراسم بهره برداری از زباله سوز را برگزار خواهند کرد.

وی با تاکید بر اینکه بیکاری موجب افزایش مشاغل کاذب در رشت شده است، بیان کرد: از دستفروشی به عنوان یک شغل کاذب یاد می کنند اما نمی گویند یک جوان بیکار که در شُرف ازدواج است و یا به عنوان سرپرست خانواده تامین هزینه های همسر و فرزندان را بر عهده دارد با معضل بیکاری حاکم بر جامعه چه باید بکند؟

عضو سابق شورای شهر رشت با اشاره به اینکه جوانان تحصیل کرده رشتی با مشکلات فراوانی مواجه هستند، افزود: بیکاری درد مشترک بسیاری از شهرهای کشور است و متاسفانه عملکرد نامطلوب دولت تدبیر و امید طی چند سال اخیر به شدت به این مشکل دامن زده است و انتظار می رود با اختصاص و جذب حمایت های ملی به شهر رشت و با راه اندازی مجدد چرخه کارخانجاتی که سالهاست به حال خود رها شده اند شرایط اشتغال برای جوانان این شهر و دیار فراهم شود.

کارگرنیا، به اختصاص اعتباردولتی به منظور ساماندهی رودخانه های گوهررود و زرجوب رشت اشاره کرد و گفت: در سفر هیئت دولت به گیلان اعتبار پنجاه میلیارد تومانی به منظور ساماندهی این رودخانه ها اختصاص پیدا کرد اما متاسفانه برخی از دستگاه های دولتی همچون گوشت قربانی این اعتبار را بین خود تقسیم کردند و عملا هیچ اقدام موثری در راستای احیای این دو رودخانه مشاهده نشد.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از کشورهای دنیا از طریق صنعت گردشگری آبی اقتصاد خود را متحول کرده اند بیان کرد: شهر رشت جزو معدود شهرهای دنیا است که دو رودخانه از داخل آن عبور می کند ، اما به جای بهره مندی از مزایای این موهبت الهی ، شرایط به سمتی رفته که در هنگام عبور از کنار رودخانه های رشت به واسطه بوی تعفن و آلودگی ، باید فرار را بر قرار ترجیح داد.

عضو سابق شورای شهر رشت با اشاره به اینکه مردمان رشت در انتظار اقدامات انقلابی منتخبین خود در مجلس یازدهم هستند، گفت: رفع فقر، بیکاری، رفع تبعیض، جلوگیری از تضییع بیت المال، مبارزه با رانت و فساد، توسعه عدالت اجتماعی و‌…. از جمله انتظارات بحق مردم رشت از متتخبینشان در مجلس یازدهم است و امیدوارم نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با عملکرد مثبت و انقلابی خود بار دیگر بارقه های امید را در قلب مردمان دیار میرزا کوچک جنگلی روشن کنند.

true
true
false
true

false