فعالیت ۸۷ درصدی بنگاه های اقتصادی گیلان آماری مطلوب است
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۲ تیر - ۱۳۹۹  
true
true
فعالیت ۸۷ درصدی بنگاه های اقتصادی گیلان آماری مطلوب است

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی گیل سداد؛ بابک دین پرست، در لوشان در تشریح هدف خود از سفر به گیلان، اظهار داشت: در این سفر سه روزه مشکلات واحدهای تولیدی ۱۶ شهرستان استان بررسی می شود.

وی رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی را امری مهم خواند و افزود: بر اساس آمارهای ارائه شده ، قریب به ۱۵ هزار و ۳۰۰ بنگاه اقتصادی در گیلان وجود دارد که از این تعداد حدود ۱۳ هزار و ۳۰۰واحد در چرخه فعالیت هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور، فعالیت ۸۷ درصدی بنگاه های اقتصادی استان گیلان را آماری مطلوب خواند و گفت: مشکلات و چالش های واحدهای راکد گیلان نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

دین پرست، به وضعیت رودبار در حوزه صنعت اشاره و اضافه کرد: از مجموع ۳۹۰ بنگاه تولیدی این شهرستان قریب به ۹۰ واحد با ظرفیتی کمتر از ظرفیت نسبی فعالیت دارند و ۲۵۰ واحد نیز غیرفعال هستند.

وی، سرمایه در گردش را از مهمترین مشکلات حوزه تولید در شهرستان رودبار خواند و گفت: با همکاری بانک های عامل و استفاده از ظرفیت افراد توانمند جهت مدیریت مجموعه های تولیدی این مشکلات مرتفع می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور، با تاکید بر لزوم صیانت فرمانداران از جریان تولید، بیان کرد: فرمانداران وظیفه دارند از تعطیلی واحدهای تولیدی جلوگیری کنند.

موضوعاتی همچون آزادسازی حریم ساحلی دریای خزر ، احیاء تالاب انزلی، توسعه فعالیت های آبزی پروری و حل معضل زباله در استان با حضور بابک دین پرست مورد بررسی قرار می گیرد.

وی، برای بررسی آخرین وضعیت شاخص های اقتصادی و مشکلات بنگاه های اقتصادی گیلان، به این استان سفر کرده و ضمن حضور  در تمامی ۱۶ شهرستان گیلان، از بنگاه های اقتصادی منتخب استان بازدید خواهد کرد.

true
true
false
true

false