. فصل صید ماهیان استخوانی تمدید شد
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۲۶ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
فصل صید ماهیان استخوانی تمدید شد

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان گفت : براساس پیشنهاد کمیته مدیریت شیلات گیلان و موافقت سازمان شیلات ایران برای حمایت از صیادان فصل صید ماهیان استخوانی از دریای خزر در گیلان تا ساعت ۲۳ روز پنج شنبه ۲۲ فروردین تمدید شد.
اکبرایلدرم افزود : پیش از این فصل صید ماهی از دریای خزر ۱۵ فروردین اعلام شده بود
وی گفت : صیادان گیلانی از ابتدای فصل صید تا امروز ۲ هزار و ۱۰۰ تن ماهی استخوانی به ارزش ۸۳۷ میلیارد ریال صید کردند که در مقایسه با پارسال ۱۱درصد بیشتر است.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات گیلان افزود : هزار و ۱۶۸ تن معادل ۵۵ درصد این مقدار صید ماهی سفید ، ۸۸۲ تن معادل۳۳ درصد کفال و ۵۰ تن معادل ۲ درصد سایر گونه است.
۴ هزارصیاد گیلانی عضوء ۵۱ تعاونی صید پره در ۳۵۰ کیلومتر ساحل دریای خزر در گیلان از آستارا تا چابکسر ماهیان استخوانی را صید می کنند.
فصل صید ماهیان استخوانی در دریای خزر همه ساله از اواسط مهرآغاز می شود و تا اواسط فروردین سال بعد ادامه می یابد ، اما امسال شیلات ایران به دلیل سرمای زود رس هوا و برای حمایت از صیادان زمان آغاز فصل صید ماهیان استخوانی دریای خزر را از ۲۰ مهربه ۱۵ مهرتغییر داد.
ذخایر ماهیان استخوانی در چند دهه گذشته به دلیل صید قاچاق و بی رویه، آلودگی دریا و رودخانه ها و کاهش زاد آوری طبیعی ناشی از تخریب زیستگاه ها بر اثر برداشت بی رویه شن و ماسه در رودخانه ها به شدت کاهش یافته است.
تکثیر مصنوعی و رهاسازی بچه ماهیان دررود خانه های منتهی به دریای خزر مهم ترین راهکار شیلات گیلان برای حفظ این گونه ماهیان است.

true
false
false
true

false