. فروش آجیل تا 50درصد تقلیل یافته/مردم قدرت خرید آجیل رامانند سابق ندارند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  پنج شنبه - ۲ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
فروش آجیل تا ۵۰درصد تقلیل یافته/مردم قدرت خرید آجیل رامانند سابق ندارند

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ جلال الدین محمدشکریه در خصوص وجود کالاهای اساسی در اصناف استان گفت: هیچ کم و کاستی در این خصوص وجود ندارد.

وی در خصوص قیمت اجناس با اشاره به اینکه اصناف حلقه آخر تولید هستند، اضافه کرد: معمولا درصد سود قیمت قانونی بر روی اجناس اعمال می‌شود و صنوف طبق قانون درصد را به فروش اضافه کرده و کالاها را عرضه می‌کنند.

شکریه ادامه داد: گرانی با گرانفروشی متفاوت است و با اصناف‌ گرانفروش برخورد می‌شود، اما اگر کالایی گران است، تقصیر اصناف نیست.

وی خاطر‌نشان‌ کرد: اتفاقا اصناف از گرانی ضرر می‌بینند، زیرا سود بیشتر در فروش بیشتر است و وقتی کالایی گران می‌شود، قدرت خرید مردم کاهش می‌یابد.

نایب رییس شورای اصناف کشور با بیان اینکه به طور مثال در حال حاضر گرانی قیمت آجیل موجب شده است که فروش آجیل تا ۵۰درصد تقلیل یابد، چون مردم قدرت خرید آجیل را مانند سابق ندارند، تصریح کرد: این کاهش خرید آجیل‌فروشان را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کرده است.

وی گفت: مشخص است به دلیل تفاوت قیمتی که صنف متخلف با واحد مشابه خود در یک خیابان مشخص دارد، در رقابت فروش کالا بازنده خواهد شد و مردم خیلی سریع تشخیص می‌دهند که کدام مغازه‌ها جنسی را گران‌تر از بقیه می‌فروشند و به همین دلیل معمولا خود اصناف این مساله را در نظر می گیرند و بی‌مورد سود اضافه را بر قیمت جنس خود تحمیل نمی‌کنند.

true
برچسب ها : , , , ,
false
false
true

false