فرهام زاهد:حفظ شان و حقوق شهر و شهروندان رسالت اصلی اعضای شورای شهر است/ رضا رسولی:لزوم اولویت بندی در هزینه های شهرداری
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۱ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
فرهام زاهد:حفظ شان و حقوق شهر و شهروندان رسالت اصلی اعضای شورای شهر است/ رضا رسولی:لزوم اولویت بندی در هزینه های شهرداری

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛  به نقل از روابط عمومی شورای شهر رشت، در ابتدای جلسه رییس کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به حواشی کمیسیون فرهنگی حفظ شان و حقوق شهر رشت و شهروندان آن را رسالت اصلی اعضای شورای شهر دانست و از جایگاه یک عضو شورا از عموم شهروندان عذرخواهی کرد.

زاهد در ادامه با اشاره به دستور جلسه مبنی بر اخذ وام از بانک شهر خواستار بررسی اعضای شورا در این مورد شد.

وی با بیان این موضوع که شهرداری در ارائه لوایح خود به نمایندگان شورا به اصل شفاف سازی پایبند باشد اطلاع لازم از جزئیات لوایح را لازمه اخذ تصمیمات صحیح اعضای شورا دانست.

در ادامه رییس کمیسیون عمران با اشاره به پیچیدگی مباحث این لایحه و عدم روشنگری مسئولین تدوین آن خواستار بررسی های بیشتر در این مورد و عدم شتابزدگی در تصویب این لایحه شد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به لزوم تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی و خدمات رسانی به شهروندان اخذ وام در شرایط کنونی جهت خرید اتوبوس های شهری را مستلزم بررسی های بیشتر و اطلاع از جزئیات چگونگی شرایط اخذ وام و ضمانت پرداخت آن دانست.

رسولی با بیان این موضوع که شرکتهای سرمایه گذاری وابسته به بانکها حافظ منافع بانک میباشند اهداف اخذ وام و چگونگی ضمانت آن مشخص شود.

رییس کمیسیون عمران با اشاره به این موضوع که اخذ وام از بانک شهر ارتباط مستقیم با تفاهم نامه خرید سهام از این بانک دارد جهت تسهیل و بهبود شرایط خواستار دریافت این وام پس از پروسه خرید سهام بانک شهر شد.وی با اشاره به این موضوع که اعضای شورای شهر در حل معضلات شهروندان یک هدفی مشترک دارند با تایید وجود نواقص ناشی از کمبود امکانات در ناوگان شهری و تایید کلیات طرح اخذ وام جهت خرید اتوبوس های جدید برای تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی مدیریت منابع موجود را در وضعیت کنونی و بررسی و پیگیری دلایل عدم تحویل خودروهای خریداری شده در سنوات گذشته که هنوز در ناوگان حمل و نقل عمومی قرار نگرفتند را در اولویت دانست.

حاجی پور با تاکید بر نواقص ناوگان حمل و نقل عمومی ساماندهی این بخش مهم از خدمات شهری را لازمه داشتن شهری با شرایط مناسب دانست.

عضو کمیسیون بودجه با بیان این موضوع که ایجاد فرهنگ ترافیک نیازمند وجود مؤلفه های متعددی است تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی را رکن اصلی در حوزه فرهنگ سازی در ترافیک و ایجاد تمایل شهروندان در عدم استفاده از ماشین شخصی در سطح شهر عنوان کرد.

حاجی پور با اشاره به وظایف اعضای شورا در ارائه خدمات به شهروندان ضوابط رد یا تغییر لوایح را با نظر کارشناسی،در راستای تامین منافع شهر و شهروندان و با ارائه راهکاری اجرایی دانست و با اشاره به این موضوع که شهروندان علی الخصوص در مناطق کم برخوردار در مسئله حمل و نقل عمومی با چالش رو به رو هستند خواستار رسیدگی به حل مشکلات این حوزه شد.

شیرزاد نیز با بیان این موضوع که تامین اعتبار جهت اجرای لوایح مصوب امری الزامی است با تقدیر از حاجی پور جهت اقدامات مناسب در کمیسیون ترافیک تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی را جزو اولویت های شهروندان دانست.وی با اشاره به این موضوع که کمبود اتوبوس های شهری یکی از اصلی ترین مشکلات این حوزه دانست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان این موضوع که بررسی مسائل کارشناسی نیازمند آگاهی از جزئیات و اطلاعات مورد نیاز میباشد خواستار روشنگری ابعاد لوایح برای اعضای شورا قبل از طرح لایحه در صحن کمیسیون شد.

جذب با بیان این مورد که موضوع نگران کننده تدوین و ارائه لایحه از سوی شهرداری و صرفا تایید و رد آن از سوی اعضای میباشد شورای شهر را فاقد نقشی تاثیر گذار در سیاستگذاری های شهرداری دانست.

وی با اشاره به این موضوع که املاک شهرداری در ادوار گذشته از دست رفته است تولید ملک برای شهرداری و ایجاد پشتوانه مالی را از اهدف شورای پنجم دانست.

عبدالهی با بیان این موضوع که باید در بحث عقب ماندگی های شهری واقع بین بود و اولویت بندی های کارشناسی در نیازهای شهرداری وجود داشته باشد خواستار توجه به موجودی های کنونی و منابع مالی در تصمیم گیری برای صرف هزینه ها شد

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false