مشارکت زنان در امور موجب نشاط و پویایی جامعه می شود
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
مشارکت زنان در امور موجب نشاط و پویایی جامعه می شود

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ سیروس شفقی روز جمعه در نشست صمیمی بانوان فعال سیاسی و اجتماعی شهرستان رشت افزود: بانوان از بدو تولد در رشد، بلوغ و شکوفایی جامعه نقش بسیار مهمی دارند. وی تصریح کرد: حضور فعال بانوان سازمان های مردم نهاد به عنوان زنان پیشرو شهرستان در فعالیت های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی منطقه باعث هدف دار شدن برنامه های زنان شهرستان خواهد شد.

شفقی با اشاره به اهمیت دستیابی به توسعه پایدار در جامعه بیان کرد: برای توسعه پایدار باید ازهمه نیروهای جامعه و توانمدی هایشان بهره گرفت و زنان و مردان جامعه هر دو برای رسیدن به این هدف در صحنه حضور داشته باشند. شفقی با بیان اینکه حضور بانوان در عرصه های مختلف فرهنگی و اجتماعی از برنامه های مهم و مورد تاکید دولت و همواره به آن توجه شده است، خاطرنشان کرد: حضور زنان در جامعه در ابتدا باور پذیری آنان در عرصه اجتماع را می طلبد.

وی افزود: همچنین زنان برای تحقق مطالباتشان اعتماد به نفس خود را باید تقویت کنند و با اعتماد به نفس کامل، آمادگی پذیرش مسوولیت های بیشتر را داشته باشند. فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه برگزاری چنین جلساتی از سوی بانوان حرکت بسیار موثری است گفت: شما بانوان امروز در این جلسه به عنوان پیشگامان در این عرصه محسوب می شوید و این خودباوری زنان و بانوان را نشان می دهد.

فرماندار رشت ادامه داد: زنان جامعه ما باید از این فرصتی که دولت و نظام در جامعه فراهم کرده استفاده کنند چراکه مشارکت هر چه بیشتر زنان در مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی باعث نشاط و پویایی اجتماع خواهد شد . وی تصریح کرد: زمانی حرکتهای این چنین به موفقیت می رسد که زنان خود زمینه های لازم را فراهم و بانوان بیشتری را با خود همراه کنند. وی گفت: زنان باید با مطالبه گری بیشتر توانمندی های بانوان را به جامعه بشناسند و اعلام کنند که زنان جامعه می توانند با تفکر و توانایی خود در بسیاری از موارد مشکلات جامعه را حل نمایند.

شفقی با اشاره به جضور کمی و کیفی زنان در دانشگاه ها گفت: همه باید کمک کنیم تا از ظرفیت بانوان تحصیل کرده در جامعه بیشتر استفاده شود. وی اعلام کرد : در آینده نزدیک کارگروه اشتغال و جوانان را تشکیل خواهیم داد و به اعتقاد بنده افکار مختلف باعث راهگشایی در مسائل و مشکلات خواهد شد. وی افزود: این جلسات و کارگروها را باید هدف دار کنیم تا خروجی مناسبی را شاهد باشیم. وی تصریح کرد: در مورد اشتغال بانوان به ویژه زنان روستایی می توان با استفاده از این کارگروهها راهکارهای مناسبی را پیدا کرد و این کارگروه ها حمایت فرمانداری را خواهند داشت.

فرماندار رشت گفت: فعال اجتماعی و سیاسی یعنی فردی که آگاهی کامل به مشکلات جامعه داشته باشند و از مسئولان در زمینه رشد و بالندگی زنان و اقشار مختلف جامعه مطالبه گری کنند.
شهرستان رشت با شش بخش ، ۲۹۳ روستا و ۱۸ دهستان، دارای ۹۳۰ هزار نفر جمعیت است که نیمی از آنان را بانوان تشکیل می دهند.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false